Powiatowy konkurs na „Ozdobę Wielkanocną”

W środę 10 kwietnia 2013r odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatomkonkursu plastycznego na „Ozdobę Wielkanocną” pod patronatem Starosty Powiatu Sokołowskiego z udziałem przedstawiciela Starostwa – pana Tadeusza Bielińskiego – przewodniczącego Komisji Kultury i Oświaty Rady Powiatu.

Pani Anna Wyszomirska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach podsumowała wynikiPowiatowegoKonkursu Plastycznego na „Ozdobę Wielkanocną”

Konkurs zorganizowany przezNiepubliczną Szkołę Podstawową w Przywózkach z inicjatywy pani Beaty Sobolewskiej spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 118 uczestników z 10 szkół podstawowych Powiatu Sokołowskiego –Repek, Kosowa Lackiego, Sabni ,Grochowa, Nowej Wsi,Czerwonki, Skibniewa, Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim oraz z dwóch szkół niepublicznych – Kożuchowa i Przywózk.

Skład jury: pani Joanna Błońska – instruktor plastyki, pani Teresa Pieniak – sokołowska artystka, pani Beata Sobolewska – nauczyciel plastyki i pan Tadeusz Bieliński – przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Ze względu na dużą ilość prac komisja miała bardzo trudny wybór i ostatecznie przyznała więcej nagród i wyróżnień niż przewidziano w regulaminie- po 5 nagród i po 5 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I-III i kl. IV-VI.

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagęprzede wszystkim samodzielność wykonania pracy, tradycyjność,pomysłowość i oryginalność prac, dekoracyjność i kolorystykę, dobór materiałów oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Po części oficjalnej głos zabrał pan Tadeusz Bieliński i wyraził swoją pozytywną opinię oraz wrażeniana temat konkursu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem laureatów konkursuoraz poczęstunkiem.