102 uczestników śpiewało o zdrowiu

W czwartek 18 kwietnia w GOKiS w Sterdyni odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu – Etap Powiatowy. Gości powitały organizatorki Festiwalu Marzenna Hardej dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim oraz Marianna Kobylińska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni.

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk i Wójt Gminy Sterdyń Marian Zalewski.

W konkursie wzięło udział 14 podmiotów muzycznych: (Nazwa szkoły, tytuł piosenki i opiekun)
  • Zespół Szkół w Sterdyni Przedszkole - Zdrowy przedszkolak Ewa Witkowska
  • Zespół Szkół w Sterdyni. Szkoła Podstawowa Modlitwa o zdrowie s. Ewelina
  • Zespół Szkół w Sterdyni. Szkoła Podstawowa Dbaj o zdrowie Elżbieta Radomska
  • Zespół Szkół Specjalnych                                                                                       Marta Kosieradzka
  • Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej Co rujnuje pirata Anna Zielińska
  • Ola Kościuszko. Szkoła Podstawowa w Łazowie Radość zdrowego życia Elżbieta Osipiak
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Nasza szkoła w Kożuchowie Samo zdrowie = witaminy Małgorzata Bujalska
  • Szkoła Podstawowa nr  4 w Sokołowie Podlaskim Dobre rady Piotr Przeździecki
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim Zdrowe zęby mam Zbigniew Filiks
  • Paulina Tymińska Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach Piosenka o zdrowiu Elżbieta Benedykciuk
  • Zespół Szkół w Skrzeszewie. Gimnazjum Zdrowie ważna rzecz Magdalena Chomać
  • Zespół Szkół w Sterdyni. Gimnazjum Siła witamin Teresa Tenderenda
  • Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach Czas na zdrowie Małgorzata Gęsina
  • Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach – Gimnazjum Walcz! Bożena Kaczmarek

Tematyka piosenek prezentowanych podczas konkursu dotyczyła treści kontynuacji programu „Czyste powietrze wokół nas” czy też edukacji antytytoniowej „Papierosy to nasz wróg więc wyrzuć go za próg”.

Komisja konkursowa w składzie:

Agnieszka Milik , Izabela Bogucka, Mirosława Rominkiewicz , Marcin Stasiuk  i Jacek Kubicki.

Laureaci

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce - Paulina Tymińska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej

III miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Nasza szkoła w Kożuchowie”

W kategorii gimnazja:

I miejsce - Zespół Szkół w Skrzeszewie.

II miejsce - Zespół Szkół w Sterdyni.

III miejsce - Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Zgodnie z regulaminem konkursu występujący prezentowali nowe teksty do własnej lub zapożyczonej muzyki. Tematyka piosenek dotyczyła zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób i nałogów, higieny osobistej, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska. Wszystkie utwory miały pozytywne przesłanie – uświadamiały możliwość uniknięcia zagrożeń dzięki świadomemu wyborowi korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu. Tematyka ważna i bliska wykonawcom sprawiła, że prezentowali oni przygotowany repertuar z dużym zaangażowaniem , a publiczność nagradzała wszystkich zasłużonymi brawami.

Sponsorami konkursu byli:

• Pan Robert Kamiński – Prezes Fundacji „AgroMazowia”
  • Pan Leszek Iwaniuk – Starosta Sokołowski
  • Pan Czesław Marian Zalewski – Wójt Gminy Sterdyń
  • Pan Zbigniew Paczóski – Właściciel sieci sklepów „TOPAZ”
  • Pan Jacek Molski – PHU „SMAK”
  • Pan Tadeusz Ficiński – Właściciel Firmy MEDICMETAL
  • Józef Andrzej Fedorczak – Prezes Telefonów Podlaskich S.A.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci organizera metalowego oraz zestawu szkolnego.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody w postaci laptopa – Paulina Tymińska oraz komputera stacjonarnego - Zespół Szkół w Skrzeszewie. Zdobywcy II i III miejsca otrzymali Antologię Poezji Polskiej, maskotkę, piłkę do nogi.

Specjalną nagrodę w postaci telewizora plazmowego otrzymał Mateusz Łukasiewicz z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Paulina Tymińska z Sabni otrzymała dodatkowo nagrodę pieniężną ufundowaną prywatnie przez Roberta Kamińskiego.

Dzięki sponsorom uczestnicy Festiwalu zdrowo pojedli.

Opracowanie i zdjęcia: GOKiS Sterdyń