222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

Uroczyste obchody 222. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny o godzinie 12:30

Po Mszy Św. celebrowanej przez ks. prałata Andrzeja Krupę i koncelebrowanej przez ks. kanonika Stanisława Bogusza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego zgromadzeni wysłuchali programu patriotycznego „Rozwiń Skrzydła Orle Biały” w wykonaniu sokołowskich artystów z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

W kolejnym punkcie obchodów delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci - pod tablicą przy ul. Kilińskiego, pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej, pod pomnikiem Księdza Brzóski i pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku im. Adama Mickiewicza, gdzie odbyły się także uroczystości centralne. Już tradycyjnie poprowadził je Paweł Kryszczuk, z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. W tegorocznych uroczystościach udział wzięli  między innymi: poseł – Marek Sawicki, przedstawiciele samorządu Sokołowa Podlaskiego, przedstawiciele Powiatu Sokołowskiego -  Starosta Sokołowski Pan Leszek Iwaniuk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Krzysztof Czarkowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Witold Dmowski , Gminy Sokołów Podlaski, szkół, straży, policji, kombatanci oraz przedstawiciele partii politycznych.

fot. (M.Tomaszewski)