Radio Podlasie na żywo z Sokołowa Podlaskiego

12 czerwca Radio Podlasie gościło w Sokołowie Podlaskim. Popołudniowy program na żywo z plenerowego studia poprowadziła spod sokołowskiej Konkatedry Agnieszka Osmólska - Ilczuk. Katolickie Radio Podlasie zostało zaproszone do Sokołowa Podlaskiego z racji obchodów Złotego Jubileuszu 50 - lecia Kapłaństwa Pasterza Diecezji Drohiczyńskiej, Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza.

Marta Sosnowska – wicestarosta Powiatu Sokołowskiego oraz Tadeusz Mróz – radny i członek Zarządu Rady Powiatu Sokołowskiego byli gośćmi Radia Podlasie po godz. 17.00.

Marta Sosnowska w swej wypowiedzi wspominała pierwsze spotkanie z biskupem, które miało miejsce w 2011 roku.  – Ksiądz biskup pokazuje jak łączyć, a nie dzielić - tak o stosunkach z biskupem, na płaszczyźnie kościół - samorząd mówiła wicestarosta. Z kolei Tadeusz Mróz zwrócił uwagę na wartości patriotyczne, które biskup przekazuje w swych homiliach, wspominając jedną  z nich, wygłoszoną podczas uroczystości związanych z pochówkiem prezydenta Kaczorowskiego.

Rozmowy możesz wysłuchać TUTAJ