Dożynki Powiatowe 2013

Dnia 25 sierpnia 2013 r. w Sterdyni odbyły się III Dożynki Powiatowe zorganizowane przez Powiat Sokołowski we współpracy z Gminą Sterdyń i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Sterdyni.

Mszę Świętą w intencji rolników, która odprawiona została w Kościele pw. św. Anny w Sterdyni, koncelebrował Biskup Drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz. We mszy świętej wzięły udział delegacje wieńcowe z Gmin Powiatu Sokołowskiego, rolnicy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz Gmin i Powiatu.

Po uroczystej Mszy świętej Korowód z Wieńcami przeszedł na Plac Gminnego Ośrodka Kultury
i Sportu w Sterdyni, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Gospodarze - Starosta Sokołowski Leszek  Iwaniuk oraz Wójt Gminny Sterdyń Czesław Marian Zalewski - powitali rolników, zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na Dożynki Powiatowe.  Swoją obecnością uroczystość uświetnili między innymi: Europoseł Jolanta Hibner, Poseł na sejm Marek Sawicki, Poseł na sejm Krzysztof Borkowski oraz Poseł na sejm Jacek Kozaczyński. Nie zabrakło także przedstawicieli Wojewody Mazowieckiego oraz Zarządu Województwa. W trakcie święta plonów odbyły się liczne konkursy, w tym Konkursy na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, Nadbużański Smakołyk oraz I Konkurs Kapel i Zespołów Weselnych. Gwiazdą wieczoru był zespół Liber, którego występ poprzedził koncert zespołu Hoyraky. Na zakończenie dyskotekę poprowadził laureat I Konkursu Kapel i Zespołów Weselnych zespół Capella z Sokołowa Podlaskiego.

Listy okolicznościowe z okazji Dożynek:

Kancelaria Prezydenta RP

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi