Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego

W dniu 23 listopada Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadziła ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Na miejsce ćwiczeń wybrano ul. Ząbkowską jako jedną z głównych szlaków komunikacyjnych dojazdu pracowników do jednego z największych sokołowskich zakładów. Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 11.00 zgłoszeniem do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Sokołowie Podlaskim o wypadku i osobach poszkodowanych. Na miejsce wypadku Dyżurny PSK skierował zastępy Państwowej Straży Pożarnej jak również Ochotniczych Straży Pożarnych posiadających sprzęt ratownictwa technicznego.

W ćwiczeniach strażackich w Sokołowie Podlaskim wzięło udział siedem zastępów PSP i OSP z terenu powiatu sokołowskiego. Poza strażakami z PSP w szkoleniu uczestniczyli strażacy z jednostek OSP Cukrownia, OSP Skrzeszew i OSP Kosów Lacki. W ćwiczeniach asystowali strażacy z OSP Rozbity Kamień i OSP Mursy, którzy w tym roku pozyskali sprzęt do ratownictwa technicznego.
Czynny udział wzięli również czterech strażaków z Łucka na Ukrainie którzy w ramach współpracy transgranicznej Polska ? Białoruś ? Ukraina przebywali na stażu w sokołowskiej straży.
Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności organizacji i prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń na drogach z udziałem osób poszkodowanych.
Zmagania ćwiczących bacznie obserwowali: Starosta sokołowski - Leszek Iwaniuk, przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, Kierownik oddziału Meditrans w Sokołowie Podlaskim, lokalne media.
Ćwiczenia bezpośrednio po zakończeniu zostały na "gorąco" podsumowane, zarówno Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Roman Malinowski jak i Starosta Sokołowski - Leszek Iwaniuk podkreślili wysokie umiejętności oraz duży profesjonalizm w działaniach ćwiczących.

informację sporządził:
mł. bryg. Sławomir Iwański