Lekcja WOS-u w Starostwie

Jak wyrobić prawo jazdy, czym się zajmuje starosta, kto wydaje pozwolenia na budowę - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, którzy pojawili się w starostwie na nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Gdzie najlepiej przyswoić sobie wiedzę o samorządzie, jak nie w urzędzie? A jeśli do tego dodać, że wykładowcą jest sekretarz powiatu, to lekcja taka na pewno nie będzie należeć do sztampowych.  Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim zastąpiła salę lekcyjną. Sekretarz Powiatu Paweł Środa wcielił się w rolę… nauczyciela. Pomysłodawcami lekcji praktycznych są nauczyciele WOS-u z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Podczas dwóch wykładów słuchacze dowiedzieli się jaka jest struktura samorządu w Polsce, jak kształtują się władze samorządowe oraz jakie realizują zadania.

Lekcja w terenie to okazja do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami powiatu i dobre połączenie teorii z praktyką.