Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP

W dniu  8 września br. na Stadionie OSIR w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze  jednostek OSP z terenu powiatu sokołowskiego.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:

–   ćwiczenia bojowe,

–   sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami.

Do rywalizacji przystąpiło 21 najlepszych drużyn i 190 zawodników wyłonionych

w eliminacjach gminnych. W kategorii "A" mężczyźni - startowało 15 jednostek OSP,

w kategorii "C" – kobiety - 6 jednostek OSP.

Organizatorem Zawodów była Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP w Sokołowie Podl. przy współudziale Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego. Zawody sędziowała Komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy KP PSP w Sokołowie Podlaskim pod przewodnictwem bryg. Tomasza Wilka. Zawody odbyły się przy pięknej aurze i licznie zgromadzonej publiczności.

W klasyfikacji końcowej kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

W kategorii "A" mężczyźni:

I miejsce – OSP Szkopy (z łączną ilością punktów – 96,10),

II miejsce – OSP Mursy (z łączną ilością punktów – 97,94),

III miejsce – OSP Jabłonna Lacka  (z łączną ilością punktów – 98,67)

W kategorii "C" kobiety::

I miejsce – OSP Mursy (z łączną ilością punktów – 115,97),

II miejsce – Suchodół (z łączną ilością punktów – 128,34),

III miejsce – OSP Grodzisk  (z łączną ilością punktów – 128,52)

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę – Leszka Iwaniuka oraz nagrody finansowe na zakup sprzętu pożarniczego ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokołowskiego oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy pamiątkowe.

Puchary, nagrody finansowe oraz dyplomy wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Minarczuk, Komendant Powiatowy  PSP – st. bryg. Roman Malinowski,  V-ce Prezes Oddziału  Powiatowego ZOSP RP – Józef Panasz.