Zmagania młodych strażaków powiatu sokołowskiego.

W dniu 19 czerwca 2013 r. na stadionie OSIR w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu sokołowskiego.

W zawodach wzięło udział 9 najlepszych drużyn naszego powiatu i 90 zawodników w grupie wiekowej od 12 do 16 lat. Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny dziewczęce oraz
7 drużyn chłopięcych.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:

-bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami,

-rozwiniecie bojowe,

Kolejność zajętych miejsc po rozegranych konkurencjach przedstawia się następująco:

Grupa dziewcząt:

I miejsce – MDP działająca przy OSP Mursy,

II miejsce – MDP działająca przy OSP Czekanów,

Grupa chłopców

I miejsce –   MDP działająca przy OSP Szkopy

II miejsce –   MDP działająca przy OSP Suchodół.

III miejsce –  MDP działająca przy OSP Mursy,

IV miejsce –  MDP działająca przy OSP Nowa Wieś Grochowska,

V miejsce –   MDP działająca przy OSP Kosów Lacki,

VI miejsce –  MDP działająca przy OSP Ceranów,

VII miejsce – MDP działająca przy OSP Czekanów,

Dla trzech najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich drużyn ufundowałli: Zarząd Powiatu Sokołowskiego oraz Odział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim. Dodatkowo 5 najlepszych drużyn otrzymało  okolicznościowe puchary ufundowane przez Starostę Sokołowskiego.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli: Starosta Sokołowski zarazem Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP – Leszek Iwaniuk, V-ce Starosta – Marta Sosnowska oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP – st. bryg. Tomasz Wilk.

Dodatkowym bonusem dla każdego uczestnika były słodycze które ufundowało PPHU"Gama "  Sp. J. Rurarz D Rutkowski W. w Sokołowie Podlaskim.

Organizatorem Zawodów były: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.