Podpisanie umowę w ramach RIT na przebudowę drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Nieciecz Włościańska - Jabłonna Lacka

7 lipca w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański przy kontrasygnacie kierownika Wydziału Finansowego Anety Lipskiej podpisali umowę na kolejną inwestycję pod nazwą: „Utworzenie centrum przesiadkowego w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego powiatu sokołowskiego” - Przebudowa drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Nieciecz Włościańska – Jabłonna Lacka.

Czytaj więcej: Podpisanie umowę w ramach RIT na przebudowę drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Nieciecz...

Powiat pozyskał dodatkowe środki na dofinansowanie dla PKS „Sokołów” S.A.

W dniu 1 lipca w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach starosta  Elżbieta Sadowska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim podpisali umowę pomiędzy Powiatem Sokołowskim, a Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Mazowieckiego, na dopłatę do realizacji zdań własnych w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2020 r.

Czytaj więcej: Powiat pozyskał dodatkowe środki na dofinansowanie dla PKS „Sokołów” S.A.

Wyjątkowe zakończenie roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

W piątek, 26 czerwca na Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020, podczas wręczania świadectw i nagród uczniom opuszczającym po wielu latach mury Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, wyjątkowym gościem była Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser - Duda.

Czytaj więcej: Wyjątkowe zakończenie roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Powiat z szansą na pozyskanie dodatkowych środków na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

6 mld złotych z funduszu Covid – 19, z czego 1 mld zł dla powiatów na dopłaty do inwestycji lokalnych, taki będzie efekt wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Czytaj więcej: Powiat z szansą na pozyskanie dodatkowych środków na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu...

Kolejne wsparcie dla szkół, nauczycieli i uczniów

Starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański, reprezentujący Powiat Sokołowski, podpisali umowę partnerską w ramach realizacji „Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 1 lipca w Siedlcach. Z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego umowa została podpisana przez Członków Zarządu Województwa Mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską oraz Elżbietę Lanc.

Czytaj więcej: Kolejne wsparcie dla szkół, nauczycieli i uczniów