Patriotycznie

 

Cóż to była za dziwna, romantyczna Pani,
Wszyscy się w niej kochali, umierali dla niej.
Wszyscy cierpieli za nią najdotkliwsze krzywdy,
Nawet ci, co jej oczu nie widzieli nigdy.

                                            

                                                „Ojczyzna Szopena ” Stanislaw Baliński

czytaj więcej

I miejsce i certyfikat dla Kuby Lachowskiego

JAKUB LACHOWSKI NAGRODZONY I MIEJSCEM NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU W MOSKWIE

W dniach 8-11 listopada  roku uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim - Jakub Lachowski wraz z opiekunem   Galiną Trawkiną - Sydorienko  - Prezesem Stowarzyszenia  „Galicya",  jako jedyny reprezentant Polski wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Historyczno -Muzycznym Dzieci i Młodzieży  „Rosyjska Rewolucja 1917 roku".

czytaj więcej

99 lat Niepodległej

 

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sokołowie

Podlaskim rozpoczęły się mszą św. o godz. 12:00 kościele salezjańskim.

Po nabożeństwie korowód przeszedł pod Pomnik Czynu

Niepodległościowego w Parku im. Adama Mickiewicza.

czytaj więcej

Projekt Mazowsze

Czworo uczniów Zespołu Szkół Nr 1, kształcących się w zawodzie technik logistyk, w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” zostało beneficjentami tego projektu. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 480 uczniów z całego Mazowsza.

czytaj więcej

Nietypowa lekcja patriotyzmu w I Liceum

Gośćmi I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim byli właściciele dworu w Gałkach położonego na granicy Mazowsza i Podlasia, niespełna 40 km od Sokołowa Podlaskiego 

czytaj więcej

Uczniowie ZS Nr 1 w kolejnym etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Do pierwszego etapu Olimpiady zgłosiło się ponad 7,5 tys. uczniów z całej Polski. Olimpijczycy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie sokołowskiego technikum logistycznego wykazali się ogromną znajomością zagadnień logistycznych      i spedycyjnych, funkcjonowania transportu, parametrów magazynowania, zarządzania zasobami    w przedsiębiorstwie  i specyfiki procesów logistycznych.

czytaj więcej

48 mln zł na rozwój Powiatu Sokołowskiego

Jest szansa, że do końca 2018 roku na terenie Powiatu Sokołowskiego , przebudowanych zostanie ponad 30 km dróg i ulic, powstaną ścieżki rowerowe o długości ponad 50  km, centrum przesiadkowe, parkingi dla rowerów i samochodów. W piątek 3 listopada podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

czytaj więcej