Sokołów Podlaski uczcił pamięć Powstańców Warszawskich

1 sierpnia, w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w godzinę "W" przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego uczcili pamięć Powstańców Warszawskich.

czytaj więcej

Sokołowscy policjanci obchodzili 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

W piątek 26 lipca 2019 roku, odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. W tym roku obchodzona jest 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesław Nasiłowski w towarzystwie Przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Odziemczyka wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne
i podziękował wszystkim funkcjonariuszom za służbę.

czytaj więcej

XVII Międzynarodowy Obóz Naukowy "Letnia Szkoła Języka Polskiego"

W dniach 8 - 15 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym „Gródek-Dwór” odbywał się obóz letni dla młodzieży z Wilna i Sokołowa Podlaskiego. Organizatorem Międzynarodowego Obozu Naukowego było Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. W obozie wzięła udział 35 osobowa grupa uczestników, w tym uczniowie ze szkół polskich w Wilnie oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie Sokołowie Podlaskim.

czytaj więcej

Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego Edycja 2019

Na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego. Pomimo okresu urlopowego cieszyły się one dużą popularnością. 21 lipca w strzeleckich zmaganiach wzięło udział przeszło 50 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w czterech konkurencjach: pistolet centralnego zapłonu, pistolet sportowy, karabin pneumatyczny i strzelba praktyczna. Wśród startujących zawodników byli również najmłodsi członkowie klubu: uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół CKR w Sokołowie Podlaskim.

czytaj więcej

Budowa windy zewnętrznej w DPS w Wirowie

Rozpoczynają się prace budowlane dostosowujące dwukondygnacyjny budynek Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, w którym mieszkają osoby z różnymi niepełnosprawnościami, w tym niepełnosprawne ruchowo w związku z ich potrzebami w zakresie rehabilitacji.

czytaj więcej

Ingres bpa Piotra Sawczuka do katedry drohiczyńskiej

W minioną sobotę odbył się uroczysty ingres Biskupa Piotra Sawczuka do katedry drohiczyńskiej pw. Trójcy Świętej. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, kapituł kanonickich, osoby życia konsekrowanego, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, ludzie oświaty, nauki, służby mundurowe, ruchy i stowarzyszenia religijne, bractwa kurkowe oraz wierni z diecezji drohiczyńskiej. Powiat Sokołowski reprezentowała starosta Elżbieta Sadowska.

czytaj więcej

Zakończenie posługi pasterskiej Ks. bpa Tadeusza Pikusa w Diecezji Drohiczyńskiej

Starosta Elżbieta Sadowska uczestniczyła we mszy św. dziękczynnej za pasterską posługę w diecezji drohiczyńskiej ks. bpa Tadeusza Pikusa.

czytaj więcej