Komunikat o zamknięciu ruchu przy ulicy Kosowskiej

Starosta Sokołowski zawiadamia, że w związku z realizacją zadania „Utworzenie centrum przesiadkowego w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową  powiązanego z nim układu komunikacyjnego powiatu sokołowskiego”, w terminie od dnia 14.10.2021 r. – 15.11.2021 r. ulica Kosowska w KM 96+480 do 96+898 będzie całkowicie zamknięta.

Czytaj więcej: Komunikat o zamknięciu ruchu przy ulicy Kosowskiej

Powiat Sokołowski na podium w krajowym rankingu wydatków inwestycyjnych „Liderzy Inwestycji” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

Powiat Sokołowski zajął 3 miejsce w corocznym prestiżowym, ogólnopolskim rankingu „Liderzy Inwestycji” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, w kategorii Powiaty.

Czytaj więcej: Powiat Sokołowski na podium w krajowym rankingu wydatków inwestycyjnych „Liderzy Inwestycji”...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym jednostek oświatowych Powiatu Sokołowskiego składamy najserdeczniejsze życzenia.

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I LO w Sokołowie Podlaskim

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej we wtorek 12 października została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez członków Zarządu Ewę Janinę Orzełowską oraz Elżbietę Lanc, a Powiatem Sokołowskim reprezentowanym przez starostę Elżbietę Sadowską, wicestarostę Ryszarda Domańskiego, przy kontrasygnacie skarbnika Iwony Odrobińskiej.

Czytaj więcej: Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I LO w Sokołowie Podlaskim

Nowe łóżka służą pacjentom sokołowskiego szpitala

Łóżko jest podstawowym i niezwykle ważnym elementem infrastruktury medycznej każdego szpitala. To na nim osoby chore dochodzą do zdrowia, niejednokrotnie przez bardzo długi okres czasu. Dlatego ważne jest, aby było ono wygodne, ergonomiczne oraz dawało możliwość wielu konfiguracji, co ułatwia pracę zarówno personelowi, jak również daje komfort przebywającym w placówce pacjentom.

Czytaj więcej: Nowe łóżka służą pacjentom sokołowskiego szpitala

Ponad 806 tys. zł z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie trafi do jednostek OSP i gmin z terenu powiatu sokołowskiego.

W środę 6 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość podpisania umów pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a samorządami oraz przedstawicielami jednostek OSP z terenu powiatu sokołowskiego na dotacje do inwestycji oraz zakupu sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Czytaj więcej: Ponad 806 tys. zł z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie...

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Karskie

W dniu 05 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim została podpisana przy kontrasygnacie skarbnik Iwony Odrobińskiej umowa pomiędzy Powiatem Sokołowskim reprezentowanym przez starostę Elżbietę Sadowską oraz wicestarostę Ryszarda Domańskiego, a firmą P.W. Wikrusz Adam Witkowski na realizację inwestycji pn.: "Przebudowa drogi powiatowej 3931W o długości 550 mb w miejscowości Karskie" na kwotę ponad 440 tys. zł.

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Karskie