Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie sokołowskim

Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Wiatr w żagle” i grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Swoją cegiełkę do corocznej zbiórki dołożył również powiat sokołowski.

czytaj więcej

Program wyrównywania różnic między regionami III

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” realizowanych w 2020 r.

czytaj więcej

XII Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

W piątek 20 grudnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XII sesja Rady Powiatu Sokołowskiego. Sesję wyjątkowo rozpoczęto od wręczenia Stypendiów Rady Powiatu Sokołowskiego za rok szkolny 2018/2019 dla łącznie 27 uczniów ze szkół, nad którymi pieczę sprawuje Powiat Sokołowski.

czytaj więcej

Podpisano kolejne umowy na przebudowy ulic w Sokołowie Podlaskim w ramach RIT

Przed nami kontynuacja prac związanych z projektem „Utworzenie centrum przesiadkowego w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego powiatu sokołowskiego”.

czytaj więcej

Pieniądze dla Powiatu Sokołowskiego na remont i przebudowę dróg powiatowych.

Powiat Sokołowski pozyskał kolejne środki finansowe z przeznaczeniem na drogi powiatowe. W Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 18 grudnia zostały podpisane dwie umowy na dofinansowanie przebudowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ze strony Urzędu Wojewódzkiego umowy podpisał wojewoda Konstanty Radziwił, natomiast z ramienia Powiatu starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański.

czytaj więcej

Stypendia Rady Powiatu Sokołowskiego za rok szkolny 2018/2019

Stefan Żeromski powiedział, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” Jest ona niezwykle istotnym aspektem w kontekście rozwoju i wychowania. Wiedza pozwala spełniać marzenia, osiągać założone cele, zdobywać i rozumieć świat w pełni.

czytaj więcej

XIX Prezentacje Gry na Ligawkach w Sokołowie Podlaskim

Tradycja gry na ligawkach jest bardzo stara, ale na terenach nadbużańskich przetrwała do dnia dzisiejszego. Od 19 lat w Sokołowie Podlaskim odbywają się prezentacje, podczas których swoje umiejętności pokazują całe pokolenia mieszkańców powiatu sokołowskiego  i powiatów sąsiednich. W naszym regionie muzykuje w ten sposób ponad 30 osób. Często są to całe rodziny, w których ojcowie i dziadkowie przekazują swoje umiejętności młodym pokoleniom.

czytaj więcej