VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sokołowskigo

Jak wielu jest miłośników piłki nożnej, uprawiających czynnie tę dyscyplinę sportu mogliśmy się przekonać 8 grudnia  podczas VII Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Piłkarskie Siódemki w Powiecie Sokołowskim.

czytaj więcej

Sokołowska mundurówka z wizytą w Szczytnie

5 grudnia, dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaski i Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uczniowie klas o profilu policyjnym mieli możliwość odwiedzić Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

czytaj więcej

XI Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

W ostatnią środę odbyła się XI sesja Rady Powiatu Sokołowskiego. W trakcie obrad starosta Elżbieta Sadowska przedstawiła sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu i poinformowała o działalności Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny. Przedstawiono również informację Zarządu Powiatu Sokołowskiego o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Sokołowskiego za rok szkolny 2018/2019.

czytaj więcej

X Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku „Podróże małe i duże – podróż do Polski”

            Dla Sokołowskiej Komendy Hufca ZHP miesiąc listopad obfitował w wiele bardzo ważnych wydarzeń. Były to między innymi Obchody 100 – lecia Komendy w Sokołowie Podlaskim objęte Honorowym Patronatem przez Starostę Sokołowskiego, obchody Dnia Święta Niepodległości oraz pożegnanie dotychczasowej Komendant Hufca Bożenny Hardej.

czytaj więcej

Poezja Franciszka Kobryńczuka w Ceranowie

Po raz trzeci Stowarzyszenie „Lepsze Jutro Gminy Sterdyń” zorganizowało Konkurs im. Franciszka Kobryńczuka. Tym razem wydarzenie miało miejsce w kooperacji z Zespołem Szkół w Ceranowie. W tej gminie Franciszek Kobryńczuk – piewca Nadbużańskiego Podlasia urodził się i do końca życia czuł się z tą ziemią związany.

czytaj więcej

XV Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego

W ubiegłą sobotę w budynku sokołowskiej pływalni Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zorganizowało zawody szachowe dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Sokołowskiego.

czytaj więcej

Nowe urządzenia IBlow dla sokołowskiej policji

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to większa skuteczność w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Sokołowscy policjanci prowadzą szereg akcji kontrolno-prewencyjnych, mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu sokołowskiego. Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymała dwa nowe urządzenia IBlow do badania stanu trzeźwości kierujących.

czytaj więcej