XIII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego

W sobotę 2 grudnia w budynku sokołowskiej pływalni rozegrano XIII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego zorganizowany przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe. W turnieju rozegranym na dystansie siedmiu rund z tempem 15 minut dla zawodnika zagrało 19 szachistów, którzy walczyli o nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski.

Zwycięzcą okazał się Wojciech Szymański z Sarnak, który zgromadził na swym koncie 6,5 pkt., drugie miejsce wywalczył Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego zdobywając 6 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się dwunastoletni Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego z dorobkiem 5 pkt. Wiktor okazał się jednocześnie najlepszym juniorem do lat dwunastu. W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężyła Joanna Szymańska z Sarnak zdobywając 4 pkt.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody książkowe, które wręczył zawodnikom  prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński.