Międzynarodowa impreza sportowa

W hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim w dniach 19-21 stycznia 2018 roku miała miejsce międzynarodowa  impreza sportowa. Powiat Sokołowski dla wszystkich uczestniczek ośmiu drużyn ufundował  pamiątkowe koszulki z logiem Powiatu.

Poniżej przedstawiamy relację Miejsko-Powiatowego Klub Koszykówki [MPKK] Sokołów S.A. w Sokołowie Podlaskim z całego przedsięwzięcia.

„Miejsko-Powiatowy Klub Koszykówki [MPKK] Sokołów S.A. w Sokołowie Podlaskim wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podl. zorganizował w dniach 19-21 stycznia międzynarodowy turniej koszykówki w ramach Europejskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt do lat 15 [EGBL].

W ciągu 3 dni w hali Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 rozegranych zostało 20 spotkań, w których udział wzięło ponad 100 zawodniczek z 5 krajów.

W turnieju, oprócz gospodarza MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski ,  udział wzięli :

- Tsmoki Minsk / Mińsk, Białoruś
- BS Jurmala/ Jurmala, Łotwa
- SBS Ostrava/ Ostrawa, Czechy
- BS Riga/TTP, Ryga, Łotwa
- Young Angels Academy/ Koszyce, Słowacja
- UKS 7 Trefl Sopot/ Polska
- MUKS UNIA Ostrołęka/ Polska

Zespół sokołowianek pod okiem trenera Krzysztofa Iwańskiego, złożony z dziewcząt  urodzonych w latach 2003 - 2004,  zajął 6. miejsce z bilansem 1 wygranej oraz 4 przegranych.

Był to drugi turniej w sezonie 2017/2018 dla zespołu MPKK do lat 15  [pierwszy odbył się w Ostrołęce w dniach 3-5.11.2017 ].

W klasyfikacji generalnej po 2. etapach MPKK Sokołów S.A. OSIR zajmuje 12. lokatę na 16 uczestników w kategorii do lat 15. Ostatni turniej fazy zasadniczej sezonu 17/18 odbędzie się 2-4 marca na Łotwie w miejscowości Ikskile.

Wyniki spotkań  :

 

Piątek 19.01

09:00:00               B3 - UKS 7 TREFL SOPOT               41:47                     C4 - BS Riga / TTP                            

10:30:00               B2 - BS Jurmala                                45:42                     C1 - MPKK Sokolow SA                

12:00:00               B1 - BC Tsmoki-Minsk                   54:44                     C2 - Young Angels Kosice            

13:30:00               B4 - SBS Ostrava                              67:27                     C3 - MUKS Ostroleka                    

15:00:00               C1 - MPKK Sokolow SA                                43:42                     B3 - UKS 7 TREFL SOPOT              

16:30:00               C4 - BS Riga / TTP                            35:56                     B2 - BS Jurmala                               

18:00:00               C3 - MUKS Ostroleka                     21:86                     B1 - BC Tsmoki-Minsk   

19:30:00               C2 - Young Angels Academy       62:44                     B4 - SBS Ostrava                                                            

Sobota 20.01

09:00:00               C3 - MUKS Ostroleka                     40:50                     B2 - BS Jurmala                               

10:30:00               C2 - Young Angels Academy       67:44                    B3 - UKS 7 TREFL SOPOT              

12:00:00               C1 - MPKK Sokolow SA                                42:60                     B4 - SBS Ostrava                             

13:30:00               C4 - BS Riga / TTP                            35:55                     B1 - BC Tsmoki-Minsk                  

15:00:00               B2 - BS Jurmala                               25:52                     C2 - Young Angels Kosice            

16:30:00               B3 - UKS 7 TREFL SOPOT               69:26                     C3 - MUKS Ostroleka                    

18:00:00               B1 - BC Tsmoki-Minsk                   56:23                     C1 - MPKK Sokolow SA                               

19:30:00               B4 - SBS Ostrava                              50:38                     C4 - BS Riga / TTP                                                           

                                                                             

Niedziela 21.01

08:30:00               C3 - MUKS Ostroleka                     25:94                     C2 - Young Angels Kosice            

10:00:00               B1 - BC Tsmoki-Minsk                   48:26                     B2 - BS Jurmala                

11:30:00               B3 - UKS 7 TREFL SOPOT               37:55                     B4 - SBS Ostrava                             

13:00:00               C1 - MPKK Sokolow SA                                39:42                     C4 - BS Riga / TTP

 

14:45:00               Ceremonia zakończenia turnieju.           

 

Tabela końcowa turnieju

1. Tsmoki-Minsk......................10pkt
2. Young Angels Academy.........9
3. SBS Ostrava...........................9
4. BS Jurmala.............................8
5. BS Riga/TTP...........................7
6. MPKK Sokołów SAOSIR.......6
7. UKS 7 TREFL SOPOT..............6
8. MUKS Unia Basket................5

 

Najlepszazawodniczkaturnieju [MVP]

Aliaksandra Yakubovich (TSMOKI Minsk).

 

Pierwsza 5 turnieju ALL STAR 5

Anastasija Astapenka (TSMOKI Minsk),

Emma Hermanova (YOUNG ANGELS Kosice),

Tereza Sandova (SBS Ostrava),

Elza Kosakovska (BS Jurmala),

Enija Viksne (BS Riga/TTP Riga).

 

Najlepszą zawodniczką w zespole:

Sofiya Belanohava (TSMOKI Minsk),

Barbara Kolesarova (YOUNG ANGELS Kosice),

Radka Lindovska (SBS Ostrava),

Teva Korzane (BS Jurmala),

Sindija Goldmane (BS Riga/TTP Riga),

Zuzanna Lemieszek (MPKK Sokołów SA OSIR Sokołów Podlaski),

Dominika Walda (UKS 7 TREFL Sopot),

Oliwia Kuszneruk (MUKS UNIA BASKET Ostrołęka).

Wszystkie zespoły uhonorowano pucharami i dyplomami, a także  pamiątkowymi koszulkami. Drużyny z podium otrzymały medale. Natomiast wyróżnionym zawodniczkom przypadły okolicznościowe statuetki. Nagrody wręczali Prezesi Klubu MPKK Zbigniew Kowalczyk i Adama Rozbicki oraz Prezydent EGBLIgo Zanders.

Organizację wydarzenia wsparli :

Sokołów S.A., Miasto Sokołów Podlaski, Powiat Sokołowski,  Biuro Senatora Waldemara Kraski Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, StalFa,  Parkiety Jabłoński, DARGAZ, TransImpex sp. z o.o., ALBA Komputery Baczewski, POLSERO, LUXX Orange, OSM Kosów Lacki, SOVIT

Polski Związek Koszykówki, Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego.”