Szkolenie skarbników OSP Powiatu Sokołowskiego

W związku ze zmianą uregulowań prawnych dotyczących  prowadzenia  działalności finansowych w stowarzyszeniach, w tym jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, na wniosek starosty Leszka Iwaniuka i prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP Wojciecha Wicherskiego  26 stycznia 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim  odbyło się szkolenie na temat ,, Prowadzenie rachunkowości w  jednostkach OSP”.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego Małgorzatę Matejczyk.

Strażacy i pracownicy urzędów gmin zapoznali się  z nowymi przepisami związanymi z prowadzeniem stowarzyszeń oraz z nowymi rodzajami sprzętu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort pracy ratowników. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 56 osób.