Koncert Laureatów IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W piątkowe popołudnie  2 lutego w  Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach w Sali Widowiskowej „Podlasie” odbył się Koncert Laureatów IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” miedzy innymi także pod patronatem starosty Sokołowskiego Leszka Iwaniuka. Na scenie zaprezentowały się laureaci I miejsc z sześciu kategorii wiekowych. Jako pierwsi wystąpili laureaci I miejsc z Powiatu Sokołowskiego:

Chór Kameralny KOE z Sokołowskiego  Ośrodka Kultury pod dyrygenturą Anety Mroczek, Chór Gminy Bielany z Zespołu Oświatowego im. Świętej Królowej Jadwigi w Bielanach i Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu pod opieką DominikaGrzybaoraz Zespół SĄLEPSI&WOKALIŚCI THE ROLNIK STONES z Sokołowskiego Ośrodka Kultury pod opieką Michała Ostromeckiego. Po gali koncertowej zostały wręczone nagrody laureatom kolejnych nagrodzonych miejsc. Na drugim miejscu uplasował się Zespół MANUFAKTURA DŹWIĘKÓW BAND z Sokołowskiego Ośrodka Kultury pod opieką Michała Ostromeckiego i Joanna Choruta z Sokołowa Podlaskiego. III miejsce zajęła Zuzanna Połosa z Sokołowskiego Ośrodka Kultury pod opieką Anny Osmakowicz i PiotraJankowskiego, Ewelina Krzymowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim pod opieką Gabrieli Pliszka-Kraska i Michała Ostromeckiego oraz Jakub Lachowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Sokołowie Podlaskim pod opieką Piotra Jankowskiego i Izabeli Staręga. Wyróżnienie otrzymała Liwia Długosz z Sokołowskiego Ośrodka Kultury pod opieką Anny Osmakowicz i Piotra Jankowskiego oraz Zespół wokalno-instrumentalny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusz Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim pod opieką Zbigniewa Filiksa. W tym roku artyści uzdolnieni wokalnie z Powiatu Sokołowskiego zdominowali Festiwal. Specjalną nagrodę z Powiatu Sokołowskiego dla wyróżniających się akompaniatorów otrzymał także muzyk, nauczyciel Dominik Grzyb. Laureatom z Powiatu Sokołowskiego nagrody wręczała wicestarosta Marta Sosnowska, która gratulowała zwycięzcom, jak również dziękowała wszystkim uczestnikom festiwalu za włożoną ciężką pracę w przygotowania do festiwalu. Dziękowała także podmiotom artystycznym za promocję Powiatu Sokołowskiego  życząc dalszych sukcesów na niwie artystycznej. Powiat na nagrody rzeczowe przeznaczył łącznie kwotę 2 tysięcy złotych.