Erasmus+ MakelTreal- Szkolenie kadry I Liceum

W dniach 19-23 marca w Ankarze odbyło się szkolenie w ramach projektu MakeITreal, w którym wzięło udział czworo nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Szkolenie odbywało się na Miiddle East Technical Universty (Orta Dogu TeknikUniversitesi). 

W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się z kilkoma programami do tworzenia modeli 3D, wymieniali się z partnerami projektu dotychczasowymi osiągnięciami uczniów w projekcie, zapoznawali się również z możliwościami zastosowania druku 3D w różnych dziedzinach nauki i techniki (tworzenie modeli architektonicznych, części różnych urządzeń, wytwarzanie protez medycznych – nawet włókien nerwowych) i innych. Została również omówiona metodologia tworzenia projektów – od pomysłu do przemysłu – nad czym pracowały zadaniowe grupy międzynarodowe.

W ramach zajęć nauczyciele I Liceum mieli także okazję odwiedzić pracownię architektoniczną METU, wykorzystującą w praktyce modelowanie 3D, odwiedzili również szkołę partnerską uczestniczącą w projekcie MakeITreal, a także muzeum historii nauki mieszczące się na terenie campusu METU. Zdobyte doświadczenie zostanie wykorzystane w pracy z uczniami, tym bardziej, że szkoła od roku dysponuje już drukarką 3D i pierwsze grupy młodzieży zostały wdrożone do projektu.