Pożegnanie maturzystów

26 i 27 kwietnia  społeczności dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Sokołowski tj. Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim żegnały swoich uczniów, tegorocznych maturzystów.

W obu tych wyjątkowych i wzruszających uroczystościach brała udział wicestarosta Marta Sosnowska, która w imieniu Zarządu Powiatu Sokołowskiego życzyła abiturientom przede wszystkim powodzenia podczas egzaminów maturalnych, dostania się na wybraną uczelnię i wymarzony kierunek studiów. Marta Sosnowska podkreśliła, że niezależnie od tego jaki kierunek rozwoju wybiorą dla siebie tegoroczni maturzyści, to ważne jest, aby wciąż wyznaczali sobie cele i uparcie do nich dążyli – każdy osiągnięty cel daje poczucie satysfakcji i przybliża do „swojego miejsca” na ziemi.

Wiele ciepłych i serdecznych słów do uczniów wygłosiły Małgorzata Baranowska dyrektor ZS NR 1 oraz Teresa Oliwińska dyrektor I LO. Nie zabrakło podsumowań pracy i dokonań młodzieży, najlepszych życzeń i podziękowań. Podziękowań, które należały się uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przez ostatnie lata pracowali z tegorocznymi maturzystami.

Dyrektor ZS NR 1 wspólnie z wicestarostą uhonorowały najlepszych absolwentów nagrodami za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję.  Nagroda dla najlepszego ucznia została wręczona Kacprowi Potockiemu, który oprócz najwyższej średniej ocen w szkole zdobył tytuł finalisty IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy reprezentowali godnie szkołę w poczcie sztandarowym, zawodach sportowych, działali aktywnie w wolontariacie, Samorządzie Uczniowskim oraz brali udział w życiu artystycznym szkoły.

W I LO ważnym momentem uroczystości było przyznanie statuetki „Primus Optimorum”. Szczególność tej nagrody polega na tym, że jest przyznawana tylko jednej osobie. Warunkiem jest uzyskanie w ciągu trzech lat nauki najwyższych wyników. Primus Optimorum jest w roku szkolnym 2017-2018 Olga Gąsowska, uczennica klasy humanistycznej, z bardzo wysoką średnią znacznie przekraczającą 5.0.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia!