Powiatowy Dzień Strażaka z odznaczeniami i wyróżnieniami

Uroczystą mszą świętą polową w intencji strażaków i ich rodzin rozpoczęto obchody Powiatowego Dnia Strażaka i 100 – lecie OSP w Repkach, którą odprawił  ks. Krzysztof Kisielewicz - proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego i jednocześnie Powiatowy Kapelan Strażaków w asyście ks. Andrzeja Dryżałowskiego – proboszcza Parafii Trójcy Przenajświętszej w Repkach. Przedsięwzięcie było zorganizowane przez OSP Repki, Gminę Repki , Oddział Powiatowy  ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim oraz Powiat Sokołowski. Gospodarzami uroczystości była OSP Repki i Gmina Repki.

Dowódcą uroczystości był dh Grzegorz Sosna, a część oficjalną prowadził Ryszard Nowaczewski – Członek Zarządu Oddziału WZ OSP RP i Przewodniczący Rady Programowo – Artystycznej.W imieniu organizatorów uczestników uroczystości powitał starostaLeszek Iwaniuk i Krystyna Mikołajczuk Bochowicz wójt Gminy Repki jednocześnie dziękując za ofiarną służbę, za niezawodność i za to że zawsze są ze społeczeństwem w trudnych chwilach. Życzyli również wszelkiej pomyślności, satysfakcji, dalszego rozwoju jednostek i spełnienia wszystkich najskrytszych planów zawodowych i prywatnych.  Życzenia jubileuszowe dla członków OSP Repkizłożyli: przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion  i Marta Sosnowska wicestarosta przekazując okolicznościowy grawerton i  kwiaty. W imieniu wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Sokołowskiego wójt Krystyna Mikołajczuk Bochowicz przekazała figurkę św. Floriana. Do życzeń dołączyło się wiele zacnych osób obecnych na uroczystości wśród nich Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, która w prezencie przywiozła jednostce OSP Repki dwa zestawy aparatów powietrznych i listy gratulacyjne dla wszystkich druhów.

Niedzielna powiatowa uroczystość była doskonałą okazją, aby podziękować za społeczną pracę w Związku OSP RP  na rzecz społeczeństwa najbardziej zasłużonym jej druhom i uhonorować jubilatkę.

Ochotnicza Straż Pożarna w Repkachodznaczona została „Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP" za wieloletnią, ofiarną  działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej oraz Medalem Pamiątkowym „ PRO MASOVIA” .

Dh Jan Stasiuk  został  odznaczony „Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP”, a dh Antoni Stanisław Adamczuk  został  odznaczony "Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza" w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania związku OSP RP

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa" -  zostali odznaczeni druhowie:Ludwik Łukasiuk,  Sławomir Wantusiak, Andrzej Mieteń,  Zbigniew Koprowski, Marek Adamczyk, Wiesław Stasiuk, Zbigniew Bartosiak, Witold Pękała, Stanisław Dudek, Stanisław Kowalczyk, Grzegorz Popławski, Andrzej Stasiuk, Teresa Olszewska, Teresa Ewa Prokopiuk, Wiesława Kowalczyk, Janina Jurczak, Teresa Stasiuk.

„Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa" - zostali odznaczenidruhowie:Zbigniew Jachimiak, Piotr Pankiewicz, Sławomir Borys, Tomasz Mazur, Piotr Horowicz, Piotr Olszewski, Piotr Pingwara, Paweł Matysiak, Marzena Stasiuk.

„Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa" - zostali odznaczenidruhowie: ks.Krzysztof Stanisław Kisielewicz, Kamil Olszewski, Łukasz Miłobędzki, Adrian Borkowski, Maciej Kowalczyk, Marek Stasiuk, Przemysław Carnocki, Małgorzata Mazurczak, Sylwester Mazurczak, Jakub Omelańczuk, Jarosław Sawicki, Krzysztof Sawicki, Maciej Terlikowski Tomasz Terlikowski, Grzegorz Wasilewski.

Odznaką „Strażak Wzorowy" odznaczeni zostalidruhowie:Dawid Bartosiak,Marcin Stasiuk,Sebastian Olszewski,Rafał Trebnio,Przemysław Wasilewski, Patryk Waszczuk, Damian NowakowskiiSzymon Jurczak

Po uroczystościach oficjalnych rozpoczął się Piknik Strażacki na który złożył się Konkurs Piosenki Strażackiej dla dzieci, koncerty zespołów ludowych: Kapela Wuja Krzycha, Sterdyniacy, Kapela Podlaska i Kapela Bondarczukowie. Natomiast wieczorem uczestników bawił Zespół Nadolny Band i POWER BOND do późnych godzin nocnych.