W Hołowienkach świętowano podwójnie

W minioną niedzielę w Hołowienkach odbyła się piękna uroczystość – obchodzono 100-lecie powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Hołowienkach. Po uroczystej mszy św. odprawionej pod przewodnictwem Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa nastąpiła część oficjalna, podczas której poświęcono nowy sztandar, uhonorowano jednostkę i druhów. Starosta Leszek Iwaniuk pogratulował druhom z jednostki OSP pięknego jubileuszu życząc  dalszych sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz pomyślności w życiu osobistym.

Podziękował również druhowi Tadeuszowi Andrzejczukowi z Hołowienek za 66 lat służby oraz za pełnienie przez 42 lata odpowiedzialnej funkcji komendanta OSP Hołowienki. Po części oficjalnej z inicjatywy starosty Leszka Iwaniuka odbył się Koncert pn. „DROGI DO WOLNOŚCI – STRAŻACY NIEPODLEGŁEJ”. Podczas koncertu wykonywane były pieśni  patriotyczne dawniej śpiewane przez żołnierzy walczących o niepodległość. Piękne wykonanie koncertu to zasługa niezwykłej barwy instrumentów Zespołu Instrumentalnego Varsovia  Quintet pod dyrekcją Jacka Jaszczuka oraz solistów Teatru Muzycznego w Łodzi i Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Sopran Bogumiły Dziel – Wawrowskiej i tenora Piotra Rafałko zostanie na długo w pamięci zgromadzonej licznie publiczności, a prowadzenie uroczystości w wykonaniu Ryszarda Nowaczewskiego - Członka Zarządu Oddziału WZ OSP RP to prawdziwy profesjonalizm. Koncert był sfinansowany przez samorząd województwa mazowieckiego.