XIV Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego

9 grudnia w budynku sokołowskiej pływalni rozegrano XIV Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego. W zawodach, zorganizowanych przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zagrało 16 szachistów, głównie z Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa, którzy rywalizowali o nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski.

Zawodnicy mieli do rozegrania siedmiorundowy turniej z czasem 15 minut na zawodnika, z późniejszym podziałem na trzy kategorie wiekowe: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. Po blisko czterech godzinach zmagań w kategorii dorosłych zwyciężył zawodnik węgrowskiego klubu SRSDiM Hubert Pisarski, który wygrał wszystkie partie. Drugie miejsce zajął Józef Flaziński z dorobkiem 6 pkt., a na trzecim uplasował się Krzysztof Skwierczyński z 4,5 pkt. – obaj reprezentują UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe. W grupie juniorów do lat 18 najlepszy był Jakub Żurawicki z węgrowskiego klubu MUKS Fidei, przed uczniami liceum z Zespołu Szkół Salezjańskich, Bartoszem Tryniszewskim i Maciejem Bartosiakiem. Wśród juniorów do lat 12 całe podium zajęli zawodnicy z Węgrowa: Bartosz Choromański, Aleksandra Żurawicka i Karol Gromek. Najmłodszym zawodnikiem był Czarek Rutkowski, pierwszoklasista podstawówki salezjańskiej i Ksawery Popowski z Węgrowa.

Puchary, nagrody i dyplomy zawodnikom wręczył wicestarosta sokołowski Ryszard Domański, który podziękował szachistom za udział w zawodach, a rodzicom za trud, który wkładają w rozwój dzieci i zaszczepienie pasji do „królewskiej gry”.

Zawody zostały zorganizowane przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe na czele z prezesem Józefem Flazińskim.