Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Na strzelnicy klubu strzeleckiego „SOKÓŁ” w Sokołowie Podlaskim w dniu 28 listopada 2018 roku  odbyły się zawody strzeleckie dla szkół z terenu Powiatu Sokołowskiego. Zawodnicy  brali udział  drużynowo i indywidualnie  w  dwóch konkurencjach strzeleckich: karabin sportowy i pistolet. Drużynowo zawody odbyły się z karabinka sportowego, z którego  chłopcy i dziewczęta rywalizowali indywidualnie; natomiast z pistoletu zawody odbywały się tylko indywidualnie dla dziewcząt i chłopców.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięło w niej udział 52 osoby w karabinku i 40 osób w pistolecie. Gospodarzem zawodów z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był prezes klubu „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk, który zapewnił uczestnikom ciepłe napoje, herbatę, kawę i ciastka. Zawodników przygotowywali nauczyciele uczący w szkołach: Liceum Ogólnokształcące - Justyna Bujalska, Zespół Szkół  Nr 1 - Mieczysław Bogaj, Zespół Szkół Salezjańskich – Kazimierz Zdzichowski, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - Andrzej Sulikowski. W zawodach pierwszy raz wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni.

Wyniki zawodów:

Drużynowo :

1.Zespół Szkół Nr 1-123 pkt (Dominik Sadowy, Karolina Solczak, Krystian Tarkowski)

2.Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące - 119 pkt (Karolina Leszczyńska, Marcin Lipiński, Mateusz Szykuć)

3.Ex aequo - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - 112 pkt (Jakub Moch, Rafał Jurczak, Bartłomiej Kaliszuk) i Liceum Ogólnokształcące -112 pkt (Mateusz Chechłowski, Paulina Gryz, Natalia Benedykciuk)

Karabin

Dziewczęta

1.Karolina Leszczyńska SLO-50 pkt

2.Natalia Benedykciuk LO-44 pkt

3.Agata Skwierczyńska LO -40 pkt

Chłopcy

1.Paweł Borysiak Salezjańska Szkoła Podstawowa-55 pkt

2.Patryk Wronka ZSNr1-52 pkt

3.Jakub Moch ZSCKR-50 pkt

Pistolet

Dziewczęta

1.Paulina Maliszewska LO-64 pkt

2.Agata Skwierczyńska LO-62 pkt

3.Paulina Gryz LO-54 pkt

Chłopcy

1.Mateusz Jurczak ZSNr1-71 pkt

2.Maciej Sadokierski LO-68 pkt

3.Krystian Tarkowski ZSNr1-67 pkt

Sędziami zawodów byli: sędzia główny-Adam Elbich, sędzia stanowiskowy-Józef Osipiak( wieloletni gospodarz obiektu klubu), sędzia tarczowy-Mieczysław Bogaj. Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy, puchary i specjalnie przygotowane z okazji tych zawodów pamiątkowe medale.  Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Sokołowskiej  pani Elżbiety Sadowskiej. W jej imieniu nagrody wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego pan Jacek Odziemczyk, który  przybliżył młodzieży zarys historyczny 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miłośnik historii Ziemi Sokołowskiej przypomniał młodzieży, że przed stu laty młodzi ludzie w wieku uczestników zawodów brali czynny udział w zrywie niepodległościowym, a za chwilę w wojnie polsko - bolszewickiej.

Juliusz Nowicki