Plac sportowo - rekreacyjny przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Podlaskim

W grudniu zakończono zadanie pn. „Budowa placu sportowo-rekreacyjnego sprzyjającego aktywności fizycznej oraz rozwijaniu siły, zręczności i wytrzymałości przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim”.

Na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim powstał plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia siłowni ( Prasa-wioślarz, Rower – jeździec, Wyciąg – krzesło, Biegacz – orbitrek, Twister – steper, Zestaw street workout), urządzenia treningowego (Sztanga, Worek treningowy), materac wyhamowujący do skoków oraz w ławki do siedzenia, stojak na rowery. Urządzenia zostały zamontowane na nawierzchni sportowej. a wokół zasadzono roślinność.

Jest to propozycja aktywnego spędzania czasu nie tylko podczas organizowanych lokalnych, międzyszkolnych
i szkolnych pikników, zawodów sportowych oraz okazjonalnych imprez i uroczystości, ale także dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i powiatu.

Ogólnodostępny plac sportowo - rekreacyjny pod chmurą umożliwia wszystkim, niezależnie od wieku
i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Inwestycja zrealizowana została przez Powiat Sokołowski przy pomocy środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018”