Rekordowy WOŚP w Powiecie Sokołowskim

133 tysiące złotych – to wstępna kwota zebrana przez Powiatowy Sztab w Sokołowie Podlaskim i Powiecie. 20 tysięcy – za tyle wylicytowane zostało ZŁOTE SERDUSZKO – jedno z kilkunastu jakie trafiło w tym roku do sztabów (pozostałe licytowane są telefonicznie i w studio telewizyjnym).

Ponad 400 wolontariuszy na terenie całego powiatu, którzy nie patrząc na zmienną tego dnia pogodę kwestowało na ulicach swoich miejscowości. Ponad 100 osób dobrego serca, którzy przekazali coś na organizację 27. Finału WOŚP lub na licytacje, które w tym roku odbyły się na allegro, fb oraz orkiestrowej scenie. To tylko kilka liczb składających się na piękny sukces minionej niedzieli w powiecie sokołowskim. Mieszkańcy całego powiatu udowodnili po raz kolejny, że POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, a oni mają wielkie serca i wspólnie zagrali dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Impreza główna, dzięki uprzejmości sokołowskiego starosty Elżbiety Sadowskiej oraz dyrekcji szkoły Małgorzaty Baranowskiej odbywała się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im.K.K.Baczyńskiego. Kwesta uliczna odbywa się jednak nie tylko w Sokołowie, ale też Niecieczy (odpowiedzialna Beata Jówko), Skibniewie (Edyta Smolik), Kosowie Lackim (Agnieszka Winnicka), Repkach (Urszula Terlikowska), Nowej Wsi (Katarzyna Komosa), Ceranowie (Katarzyna Piątkowska), Bielanach (Danuta Księżopolska), Jabłonnie Lackiej (Sławomir Ołtarzewski), Sabniach (Jolanta Oksięciuk). Pieniądze zbierali uczniowie oraz harcerze.

Przez cały dzień, przyniesione przez wolontariuszy pieniądze liczyli po raz kolejny pracownicy Powiatowego Banku Spółdzielczego na czele z dyrektorem Karolem Muchą.

Na wszystkich którzy odwiedzali Halę Sportową czekało wiele atrakcji:  sklepik z gadżetami WOŚP, prezentacja sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla sokołowskiego szpitala, (co roku do Sokołowa trafia sprzęt o wartości większej niż zbieramy podczas poszczególnych finałów), stoisko SOKOŁÓW S.A., OSM Kosów Lacki, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Grochowa, Wypieczonej Babeczki, smaczny bigos, dmuchańce dla dzieci  i fotolustro, pokaz Sokołowskich Klasyków oraz pokaz ratownictwa medycznego.

Przez cały dzień można było oddawać krew w ambulansie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Krew oddało 57 osób i dzięki temu zebrano około 26 litrów krwi.

O godzinie 12.30 wystartował 6 Bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym udział wzięło blisko 70 biegaczy. Główni sponsorzy to Sokołów S.A. oraz OSM KOSÓW LACKI. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, pakiety upominkowe, a zwycięzca w kategorii powyżej 12 roku życia ser z OSM Kosów Lacki. Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 6 na czele z Elżbietą Lech oraz uczniowie z Jabłonny Lackiej z panią Marzeną Toczyską – nie zawiedli i licznie przybyli na bieg. W kategorii do 12 roku życia: I miejsce zajął Mateusz Mularzuk, II – Julia Toczyska, III – Julia Żółkowska, IV – Sandra Kiełczykowska,
a V – Mateusz Chruścicki. W kategorii powyżej 12 roku życia: najlepszy okazał się Piotr Domański, II miejsce zajął Jakub Woźniak, III – Mateusz Czarkowski, IV – Bartosz Wyszomirski a V – Kamil Oleszczuk i Mateusz Jaszczuk.

Podczas koncertów posłuchać można było Kapeli Wuja Krzycha, zespołu Szara Band prowadzonego przez Bogusława Kwiatkowskiego, zespołu Prowokacja Pawła Woźniaka, obejrzeć piękny występ młodych tancerzy z grup tanecznych: JDC Kamila Brewczuka oraz HHDF z SOK. Na orkiestrowej scenie wystąpiła Orkiestra OSP Sokołów Podlaski, zaśpiewali także: CARO –młoda, dobrze zapowiadająca się wokalistka, uczennica Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, Freestyle oraz zespół POWER BOY. Podczas 27 Finału sokołowskie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 i 3, Miejskiego  Przedszkola nr 4 Leśna Kraina, Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka i Niepublicznego Przedszkola Akademia Puchatka wzięły udział w quizie na temat WOŚP wykazując się bardzo dużą wiedzą.

W tym roku na zakończenie imprezy mieliśmy aż dwa piękne i smaczne torty. Jeden ufundowany przez „Wypieczoną Babeczkę”, drugi przez PSS Społem. Imprezę zakończyło tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

Całą imprezę prowadził dla nas Sylwek Kozłowski – nasz ulubiony konferansjer, który tego dnia skradł nasze serca.

Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwała firma ochroniarska SECURITYPOLICE pod kierownictwem  Stanisława Wicenciaka.

W czasie finału odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli m.in. przedstawiciele Powiatu Sokołowskiego: Ryszard Domański – wicestarosta oraz Jacek Odziemczyk – przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Deja – dyrektor sokołowskiego szpitala, strażacy ochotnicy, harcerki z 22DH z Jabłonny Lackiej, które przez cały dzień pomagały w Hali Sportowej podczas koncertów, wolontariusze i ratownicy medyczni.

Powiatowy Sztab w Sokołowie Podlaskim i Powiecie serdecznie dziękuję strażakom ochotnikom za pomoc. Od wielu lat – bardzo nam pomaga OSP Cukrownia, która jest z nami nie tylko w dniu finału, ale też wcześniej pomagając przy sprawach logistycznych. Dziękujemy też strażakom ochotnikom z OSP: Skrzeszew, Szkopy, Jabłonna Lacka, Sabnie, Kupientyn, Repki, Bielany, Nowa Wieś, Sterdyń oraz jednostkom OSP biorącym udział w akcji krwiodawstwa: OSP Kosów Lacki, Kożuchów, Liszki, Nowa Wieś, Sabnie, Trebień oraz druhom z innych jednostek OSP.

Nasza impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie cała rzesza firm i osób prywatnych wspierających Sztab. Głównymi sponsorami byli: Sokołów SA, Starostwo Powiatowe, Gmina Sokołów Podlaski, TOPAZ, Powiatowy Bank Spółdzielczy, OSM Kosów Lacki, Ośrodek Szkoleniowy AURIGA Paweł Hilaruk, MOTIR-ABS Niewiadomscy, Żłobek Niepubliczny – Centrum Edukacji i Rozwoju – Kolorowe Kredki, Salon Urody EffecT Agnieszka Prętczyńska.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, jest ich tak wielu, że nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich na łamach gazet. Zrobimy to na fanpage’u WOŚP Sokołów Podlaski i na  fb.

W skład tegorocznego sztabu weszli: Mieczysław Bogaj, Paweł i Katarzyna Hilaruk, Katarzyna Kruszewska, Maria Miłkowska, Anna Kożuchowska-Kurylak, Ryszard Niewiadomski, Mirek Wycech, Konrad Kosel, Kamil i Emilia Róźańscy, Sylwia i Daniel Skonieczni, Joanna Rosłan, Klaudia Wantusiak, Jarek Sciechowski, Magdalena Miłkowska, Michał Wierzbicki, Krzysztof Sapieja. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu 27 Finału WOŚP na terenie całego powiatu! Po raz kolejny pokazaliśmy wszyscy, że mamy wielkie serca i razem MAMY MOC!

                                                                                      

Powiatowy sztab WOŚP w Sokołowie Podlaskim.

 

W poniedziałek dotarła także smutna wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w niedzielę podczas Finału WOŚP został zaatakowany przez nożownika.

W związku z tak tragiczną śmiercią wieloletniego samorządowca, Powiat Sokołowski składa wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie, bliskim i współpracownikom.