Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich

18 stycznia 2019 roku przy Szkole Podstawowej w Łazowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich.

Zawody mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu rodziców i dzieci oraz pracownikom gospodarczym Urzędu Gminy Sterdyń  w przygotowanie trasy narciarskiej. Śnieg na całą około 600 metrową trasę został przywieziony i usypany w przeddzień i w dniu zawodów.

Na nartach biegało ponad 130 osób. Najmłodsze dzieci z klas I - III biegały krótkie kółko i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Starsze dzieci i młodzież rywalizowali o medale Szkolnego Związku Sportowego.

W kategorii klas IV - rocznik 2008 i młodsi wśród dziewcząt wygrała Anna Kotowska, II miejsce zajęła Soraia Butini, a III była Angelika Goworek. Wśród chłopców wygrał Paweł Piwko, II był Karol Piwko, a III Aleksander Kur.

W starszej kategorii rocznik 2006 - 2007 wygrała Katarzyna Patejko, II była Kinga Patejko i III Maja Gawryś. W rywalizacji chłopców wygrał Jakub Parzonka, II był Kamil Goworek i III Przemysław Piwko.

W grupie młodzieży rocznik 2003-2004-2005 zwyciężyła Katarzyna Boruta, II była Weronika Patejko, III Dominika Patejko. Wśród chłopców wygrał Piotr Piwko, II był Bartłomiej Gawryś, a III Dominik Piwko.

W kategorii Szkół Ponadpodstawowych zwyciężyła Wiktoria Ignaciuk, II była Gabriela Litewnicka, III Maja Hardej. Rywalizację chłopaków wygrał Łukasz Parzonka, II był Adrian Kuć, a III Michał Boruta.

W czasie imprezy zorganizowaliśmy ognisko, na którym można było upiec kiełbaski sponsorowane przez Zakłady Mięsne pana Krzysztofa Szajko. Otrzymaliśmy również pączki od warszawskiej piekarni "PUTKA".  Dziękujemy.

Na zawodach gościliśmy panią Annę Kur - dyrektor GOKiS ze Sterdyni, która przygotowała i wręczała dzieciom dyplomy. Z zaproszenia skorzystał także pan Andrzej Pogorzelski - przewodniczący Rady Gminy Sterdyń. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Pożarna z Łazowa.

Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa w Łazowie  - dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w sprawne przeprowadzenie imprezy. Współorganizatorem był Szkolny Związek Sportowy reprezentowany przez pana Krzysztofa Woźniaka. W sumie uczestniczyło 9 szkół z terenu Powiatu: SP 1 Sokołów Podlaski, SP 4 Sokołów Podlaski, SP Repki, SP Skibniew, SP Sterdyń, SP Łazów, I LO Sokołów Podlaski, Zespół Szkół nr 1 Sokołów Podlaski, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Sokołów Podlaski. Reprezentanci wszystkich szkół otrzymali upominki w postaci butów narciarskich dobrych firm zakupionych dzięki środkom otrzymanym od Powiatu Sokołowskiego. Dziękujemy.

W imieniu organizatorów,

Henryk Piwko i Krzysztof Woźniak