Dzieci z wizytą w Starostwie Powiatowym

W  parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim podczas ferii zimowych odbywały się półkolonie dla dzieci z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości. W ramach zaplanowanych działań uczestnicy wypoczynku spotkali się ze starostą Elżbietą Sadowską.

Młodzi mieszkańcy powiatu mieli okazję obejrzeć z bliska wnętrza budynku Starostwa Powiatowego , poznać pracę urzędników oraz osobiście porozmawiać z Panią Starostą, która przybliżyła im najważniejsze informacje o powiecie oraz przeprowadziła krótki test wiedzy z tego zakresu. Największą atrakcją okazała się wizyta w Sali konferencyjnej starostwa, gdzie dzieci bardzo chętnie wcieliły się w rolę przewodniczącego rady, radnych powiatowych, starosty  i odbyły sesję, w ramach której podjęły m.in. decyzję o konieczności  wydłużenia czasu trwania ferii zimowych. Na pamiątkę spotkania Pani Starosta wręczyła dzieciom symboliczne upominki, wśród których znalazły się karty pocztowe z najpiękniejszymi i najciekawszymi miejscami z terenu powiatu sokołowskiego opatrzonymi krótkim opisem.