Podsumowanie WOŚP w powiecie sokołowskim

O ponad 40 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem udało się zebrać powiatowemu sztabowi podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja dobroczynna została podsumowana, a jej efektem jest 140 565,10 zł, które trafią na zakup sprzętu medycznego do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy powiatu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca.

28 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim powiatowy sztab WOŚP dokonał podsumowania XXVII edycji Orkiestry .

Wzięli w nim udział obok licznej grupy wolontariuszy  przedstawiciele samorządu: Ryszard Domański – Wicestarosta, Krzysztof Dąbrowski – Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, Jan Słomiak – Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Apolonia Stasiuk – Wójt Gminy Repki, Wiesław Michalczuk – Wójt Gminy Jabłonna Lacka, Ireneusz Piotr Wyszyński – Wójt Gminy Sabnie oraz Janusz Kur – Wójt Gminy Sokołów Podlaski. Obecni byli też: Maria Sikorska – pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, które włączyły się w organizację WOŚP w mieście i powiecie, członkowie OSP Cukrownia oraz mieszkańcy zaangażowani w zbiórkę środków.

Na wstępie spotkania szef sokołowskiego WOŚP Mieczysław Bogaj przypomniał, że: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz XXVII, a hasło tegorocznego finału brzmiało: "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem finału była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dziękując za pomoc w organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szef sztabu wymienił głównych sponsorów przedsięwzięcia, bez których organizacja Finału byłaby niemożliwa. Należą do nich: SOKOŁÓW S.A. (który wylicytował za kwotę 20 000 zł serduszko przekazane sokołowskiemu sztabowi) , Powiat Sokołowski, Miasto Sokołów Podlaski, Sieć Sklepów TOPAZ, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, OSM Kosów Lacki, Ośrodek Szkoleniowy AURIGA Paweł Hilaruk, MOTIR-ABS NIEWIADOMSCY SP.J., Żłobek Kolorowe Kredki i Salon Urody EffecT Agnieszka Prętczyńska. Mieczysław Bogaj podkreślił, że w sumie sponsorami Finału było 118 firm, instytucji i osób prywatnych, które również wsparły działania sztabu WOŚP. W imieniu całego sztabu  podziękował wszystkim wolontariuszom, harcerzom, służbom, władzom powiatu, miasta i gmin, sponsorom, zespołom i tancerzom występującym na scenie, obsłudze, darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy w nawet najmniejszy sposób włączyli się w organizację powiatowego XXVII Finału WOŚP.

W imieniu władz powiatowych serdeczne podziękowania członkom sztabu i wszystkim, którzy włączyli się w działania XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu sokołowskiego złożył Wicestarosta Ryszard Domański. Podkreślił potrzebę kontynuowania działań WOŚP z uwagi na wartości przekazywane młodemu pokoleniu i wymiar materialny w postaci sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie nie tylko najmłodszych. Wicestarosta wspomniał też o tragicznym zdarzeniu, które towarzyszyło finałowemu wieczorowi 13 stycznia w Gdańsku, a które pokazało, iż praca samorządowca ma wiele oblicz, nie zawsze dobrych. Wicestarosta R. Domański poprosił uczestników spotkania o uczczenie minutą ciszy śp. Pawła Adamowicza – tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Do podziękowań za organizację WOŚP na terenie powiatu sokołowskiego dołączyła się również pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Maria Sikorska. Przypomniała zebranym, iż sokołowski szpital od wielu lat korzysta ze wsparcia WOŚP w postaci sprzętu medycznego. Łączna wartość  przekazanego sprzętu w chwili obecnej przekracza 1 mln zł.  Jest to kwota wyższa niż zebrano na terenie powiatu.

Szczególne podziękowania dla mieszkańców i młodzieży wolontariackiej z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki złożył Burmistrz Jan Słomiak. Pogratulował członkom powiatowego sztabu WOŚP wyniku i przypomniał, że wspólne działania przynoszą większe korzyści, a wszystkim zależy na rozwoju i dofinansowaniu szpitala powiatowego, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy naszego powiatu.

Przypominamy, że tegoroczny Sztab tworzyli:
Mieczysław Bogaj, Paweł Hilaruk, Katarzyna Kruszewska, Katarzyna Hilaruk, Anna Kożuchowska-Kurylak, Maria Miłkowska, Mirosław Wycech, Ryszard Niewiadomski, Sylwia i Daniel Skonieczni, Konrad Kosel, Michał Wierzbicki, Joanna Rosłan, Emilia i Kamil Różańscy, Magdalena Miłkowska, Klaudia Wantusiak, Jarek Ściechowski, Krzysztof Sapieja, Monika Skibińska i Agnieszka.  W szkołach zaś sprawnie działały: Agnieszka Mikołajczuk (SP Nr 6) i Marta Stelmach (ZS Nr 1).

Dziękujemy!

Do zobaczenia na XXVIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!