XXI Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Sokołowskiego

Po raz piąty gościnna, nowoczesna hala sportowa Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach była gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Sokołowskiego.

XXI edycja mistrzostw czyni tę imprezę najstarszą i najbardziej masową w historii powiatu sokołowskiego. Jest ona cykliczna, otwarta, rekreacyjna a zarazem z nutką rywalizacji i bardzo popularna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych pasjonatów tenisa stołowego.

Organizatorami XXI Mistrzostw byli:

·     Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych,

·     Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Fundatorem nagród był Powiat Sokołowski.

Celem imprezy, organizowanej od wielu lat staraniami radnego Bogdana Czarnockiego i nauczyciela wychowania fizycznego Radosława Kosieradzkiego, jest propagowanie aktywności ruchowej w społeczeństwie oraz popularyzacja tenisa stołowego jako „Sportu Całego Życia”. Mężczyźni rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, panie w czterech. Pojedynki były rozgrywane do dwóch wygranych setów, a każdy zawodnik grał do dwóch przegranych pojedynków. Zawodnicy rozstawieni byli do gier według aktualnych list rankingowych SLATS i PSZS. Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe medale zakupione przez Powiat Sokołowski oraz dyplomy. W klasyfikacji drużynowej trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Powiatu Sokołowskiego.

Rok temu frekwencja XX Mistrzostw przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Natomiast XXI edycja pobiła rekord frekwencji, ponieważ do rywalizacji stanęło tym razem 122 zawodników i zawodniczek w wieku od ośmiu do sześćdziesięciu kilku lat i mimo sprawnej organizacji zawody trwały od godz. 9 do 17. Do rywalizacji stanęło  aż 10 drużyn, które zbierały punkty na swoje konto.

A oto klasyfikacja końcowa drużynowa:

1.      ULKS Sabnie,

2.      SP Nieciecz,

3.      ULKS Wyrozęby,

4.      SP Zembrów,

5.      SP Ceranów,

6.      ZS CKR w Sokołowie Podlaskim,

7.      SP Bujały,

8.      ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

9.      SP  Skrzeszew,

10.    SP Bielany.

Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

MĘŻCZYŹNI

- kat.1  klasa 4 i młodsi:

1.      Dominik Pałka              ULKS Sabnie,

2.      Bruno Wierciński          SP Nieciecz,

3.      Szymon Strzała             SP Bujały,

- kat.2 klasa V-VI:

1.      Krystian Smuniewski      ULKS Wyrozęby,

2.      Jakub Tomczak                ULKS Wyrozęby,

3.      Hubert Maleszewski        ULKS Sabnie.

- kat.3  gimnazjaliści:

1.      Michał Tomczak               ULKS Wyrozęby

2.      Krystian Andrzejczuk     ULKS Wyrozęby,

3.      Łukasz Trębicki               ULKS Wyrozęby.

- kat. 4  szkoły ponadgimnazjalne:

1.      Dariusz Steć                     SP Nieciecz,

2.      Adrian Tymiński             ULKS Sabnie,

3.      Eryk Wojtkowski            SP Nieciecz.

- kat. 5 open:

1.      Jarosław Góralczyk        ZS CKR Sokołów Podlaski,

2.      Tomasz Plichta                ULKS Sabnie

3.      Bogdan Czarnocki          ULKS Wyrozęby,

KOBIETY

- kat.6 klasa 4  i młodsze:

1.      Aleksandra Rosak          SP Zembrów,

2.      Oliwia Daciewicz            SP Zembrów,

3.      Wiktoria Zawadzka        SP Nieciecz,

- kat.7 klasa V-VI:

1.      Anna Pacelt                     SP Nieciecz,

2.      Julia Pałka                       ULKS Sabnie,

3.      Klaudia Karczmarek      ULKS Sabnie.

- kat.8 gimnazjalistki:

1.      Klaudia Fedorczyk         ULKS Wyrozęby,

2.      Natalia Komosa              ULKS Sabnie,

3.      Weronika Paprocka       ULKS Wyrozęby,

- kat. 9 open:

1.      Magdalena Mazurczak     ULKS Wyrozęby,

2.      Katarzyna Bojar                SP Nieciecz,

3.      Wierzbicka Aneta              SP Nieciecz.

Zawody kolejny raz były prowadzone i sędziowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: Radosława Kosieradzkiego – Szkoła Podstawowa w Sabniach, Bogdana Czarnockiego – Szkoła Podstawowa w Wyrozębach oraz Joannę Rogozińską – Szkoła Podstawowa w Zembrowie. Medale i puchary ufundowane przez Powiat Sokołowski wręczał wicestarosta Ryszard Domański.

XXI Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Sokołowskiego organizatorzy, uczestnicy i kibice uznali za wyjątkowo udane. Dopisała frekwencja, nie zabrakło walki o każdy punkt, były emocje, radość, złość na przemian z euforią a i kibicom humory dopisywały. Tenis stołowy kolejny raz okazał się sportem dla każdego, niezależnie od płci, umiejętności i wieku.

Radosław Kosieradzki