Sukcesy Licealistów z Sadowej na konkursie recytatorskim poezji rosyjskiej

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych i artystycznych na XVI Konkursie Recytacji Poezji Rosyjskiej „Strofy pod samowarem”.

I Liceum godnie reprezentowali: Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Antonina Adamyan-Lis, Patryk Kisieliński oraz Iryna Prylepa. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z Siedlec, Łosic, Mińska Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Wisznic i Sokołowa Podlaskiego. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadpodstawowe.

Irena Prylepa zdobyła II miejsce, recytując utwór Mariny Cwietajewej «Wczoraj wciąż patrzyłem w oczy...», natomiast Antonina Adamyan-Lis i Patryk Kisieliński otrzymali wyróżnienie, recytując utwór «Rozmowa przed telewizorem» Włodzimierza Wysockiego.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i IV Liceum Ogólnokształcące im. Het. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Przesłuchania odbyły się 30 marca.  

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratuluję wspaniałych występów!

 

Agnieszka Babicka, nauczyciel języka rosyjskiego w I LO