Jubileusz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

27 kwietnia 2019 r. starosta Elżbieta Sadowska wzięła udział w jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się galą w Sokołowskim Ośrodku Kultury, w której uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Daniel Milewski, Senator RP Waldemar Kraska, przedstawiciele władz  centralnych, samorządów powiatowych i gminnych z terenu Diecezji Drohiczyńskiej, duchowieństwa na czele z ks. bp Tadeuszem Pikusem oraz dyrektorem i wicedyrektorem Caritas Polska: ks. Marcinem Iżyckim i ks. Krzysztofem Sroką.

W jubileuszu udział wzięli także reprezentanci różnych instytucji, organizacji, firm, Lasów Państwowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu, oświaty, kultury oraz osoby bezpośrednio związane z Caritas, w tym pracownicy, wolontariusze i podopieczni.

Podczas gali zostały wręczone nagrody i odznaczenia osobom, które na przestrzeni 25 lat istnienia i działalności Caritas aktywnie włączały się w krzewienie dobra i niesienie pomocy potrzebującym.

Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasz Gołębiewski odebrał wiele gratulacji i podziękowań, m.in. list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego, gratulacje od Wicemarszałek Senatu Marii Koc, pamiątkowe grawery od senatora Waldemara Kraski, starosty Elżbiety Sadowskiej, burmistrzów i wójtów miast i gmin z terenu powiatu sokołowskiego. Poseł Daniel Milewski wraz z senatorem Waldemarem Kraską odznaczyli w imieniu minister Anny Zalewskiej zasłużonych w działalności Caritas pracowników i wolontariuszy.  Wspólnie z biskupem Tadeuszem Pikusem  poseł Daniel Milewski dokonał dekoracji sztandaru Caritas Diecezji Drohiczyńskiej odznaczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Primus in Agendo” przyznanym przez minister  Elżbietę Rafalską.

Po uroczystej gali w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim  odprawiona została msza św. w intencji Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, a przewodniczył jej ks. bp Tadeusz Pikus.