Miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miejskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w sokołowskiej konkatedrze, którą koncelebrowali:  ks. prałat Andrzej Krupa, ks. Krzysztof Kisielewicz - proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego i ks. Dariusz Matuszyński dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim.

We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe służb mundurowych, instytucji publicznych, szkół, organizacji społecznych, uczniowie klas mundurowych, senator Waldemar Kraska oraz przedstawiciele lokalnych samorządów. Powiat Sokołowski reprezentowali: przewodniczący rady powiatu Jacek Odziemczyk, starosta Elżbieta Sadowska i członek zarządu Marek Ratyński.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Sokołów Podlaski, przeszli ulicami miasta do najważniejszych miejsc pamięci narodowej, gdzie zostały złożone kwiaty.

Obchody  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończono pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w parku im. Adama Mickiewicza. W przemówieniu okolicznościowym zastępca burmistrza Miasta - Krzysztof Dąbrowski, przypomniał znaczenie, jakie dla naszego kraju miało ustanowienie Konstytucji 3 Maja oraz podziękował osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości. Delegacje samorządów, parlamentu, wojska, służb mundurowych, krajowego związku AK, szkół i innych organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem, a chór Szkoły Muzycznej im. M.K.K. Ogińskiego wykonał hymn państwowy
i pieśni patriotyczne.