Finał VII Mityngu Pływackiego w Sokołowie Podlaskim

W niedzielę 28 kwietnia na Krytej Pływalni w Sokołowie Podlaskim odbył się finał VII Mityngu Pływackiego – Drużynowych Zawodów Pływackich. To jedna z największych imprez pływackich w regionie. Organizatorem zawodów był KS Neptun z Sokołowa Podlaskiego, który przygotował je we współpracy z OSiR.

Mityng Pływacki jest cyklem zawodów organizowanych od 2013 roku przez cztery współpracujące ze sobą kluby sportowe: UKS Delfin Garwolin, KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, PUKS Orka Ostrów Mazowiecka i KS Neptun Sokołów Podlaski. Rokrocznie odbywają się cztery rundy zawodów rozgrywane w każdej miejscowości. Niedzielne zmagania zawodników były rundą finałową, kończącą bieżącą edycję zawodów.Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, na dystansach 25 m, 50 m oraz 100 m wszystkimi stylami pływackimi, a także w wyścigach sztafetowych 4 x 50 m stylem dowolnym. Pierwsze trzy osoby w każdej konkurencji otrzymywały medale, a pierwszych sześć osób dyplomy. Podczas zawodów uczestnicy zdobywali punkty, a ich suma zadecydowała o końcowej klasyfikacji drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, jak również w końcowej klasyfikacji punktowej klubu. W sokołowskich zawodach uczestniczyło ponad dwustu zawodników, a łącznie podczas czterech edycji odbyło się ponad 1200 tzw. osobo-startów.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali cenne trofea – puchary. Puchary były również nagrodą w ogólnej klasyfikacji klubowej. Po raz pierwszy pamiątkowe statuetki otrzymali również indywidualnie najlepsi zawodnicy (wg tabeli FINA) z każdej kategorii wiekowej.

Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów okazał się Klub Sportowy Neptun, który zajął I miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Odniesione sukcesy to efekt pracy zawodników oraz odpowiednio zaplanowana i realizowana strategia treningów przeprowadzanych pod kierunkiem instruktorów i trenerów klubu.

Nagrodzenie wysiłku sportowców było możliwe dzięki sponsorom zawodów: PUIK, KOMPUTERY Baczewski, AQUARIS Biuro Turystyczne, Biuro rachunkowe Dair, Powiat Sokołowski, OSiR.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych sportowych zmaganiach, także na VIII Mityngu Pływackim, którego kolejna edycja została zaplanowana w następnym sezonie pływackim.

Szczegółowe wyniki zawodów:

1 miejsce  -  KS Neptun Sokołów Podlaski - 1694 pkt