Sukces strzelecki Zespołu Szkół Nr 1

Na strzelnicy siedleckiego klubu sportowego ,,Dragon” odbyły się wojewódzkie eliminacje do mistrzostw Polski  58. zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”. W zawodach brały udział drużyny chłopców i dziewcząt z delegatur: Siedlce, Warszawa, Radom, Płock, Ostrołęka i Ciechanów.

 

Delegaturę siedlecką reprezentowali zwycięzcy eliminacji rejonowych chłopcy z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K.  Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, w składzie: Kucharek Przemysław, Poniatowski Michał i Wyszomirski Marcin. Swój wkład w sukces drużyny miał także Krystian Tarkowski, który strzelał w zwycięskim zespole w zawodach rejonowych.  Zawodnicy strzelali w konkurencji karabin sportowy – 40 strzałów z pozycji leżąc z odległości  50 metrów .

 

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim z wynikiem 1027 punktów, 2 miejsce zajęła drużyna  ZSCKR w Gołotczyźnie (Ciechanów) 1021 punktów i 3 miejsce drużyna I LO w Płocku 1017 punktów. Indywidualnie w kategorii chłopców najlepszy wynik osiągnął nasz zawodnik Przemysław Kucharek z wynikiem 355 punktów, 2 miejsce zajął Paweł Kwiatkowski ZSCKR w Gołotczyźnie 353 punkty, a 3 miejsce Jarzyński Rafał I LO w Płocku z wynikiem 348 punktów. Opiekunami zwycięskiej drużyny są prezes Klubu Strzeleckiego ,, SOKÓŁ” Piotr Adamczuk i instruktor sokołowskiego klubu oraz nauczyciel  Zespołu Szkół Nr 1 Mieczysław Bogaj .

 

Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji będą reprezentować Mazowsze w zawodach o mistrzostwo Polski  które odbędą się we wrześniu w Bydgoszczy.