Powiatowo - Miejski Dzień Strażaka

Uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odprawioną w intencji strażaków i ich rodzin rozpoczęto obchody Powiatowo - Miejskiego Dnia Strażaka.

Mszę św. odprawił  ks. Krzysztof Kisielewicz proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego i jednocześnie Powiatowy Kapelan Strażaków w asyście ks. Kapelana Dariusza Matuszyńskiego kapelana miejskiego i ks. kan. Stanisława Bogusz. Uroczystość była zorganizowana przez Powiat Sokołowski, miasto Sokołów Podlaski, Oddział Powiatowy  ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim. Gospodarzami uroczystości byli druhowie z OSP „Cukrownia”.

Dowódcą uroczystości był dh Paweł Dmowski, a część oficjalną poprowadził Paweł Kryszczuk.

W imieniu organizatorów starosta Elżbieta Sadowska i burmistrz Bogusław Karakula powitali uczestników uroczystości, jednocześnie dziękując za ofiarną służbę, za niezawodność i za to że zawsze są ze społeczeństwem w trudnych chwilach. Życzyli również wszelkiej pomyślności, satysfakcji, dalszego rozwoju jednostek i spełnienia wszystkich najskrytszych planów zawodowych i prywatnych. Do życzeń dołączył się senator Waldemar Kraska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, komendant powiatowy PSP Tomasz Wilk oraz Wojciech Wicherski prezes powiatowego związku OSP.

Uroczystość była doskonałą okazją, aby podziękować za społeczną pracę w Związku OSP RP  na rzecz społeczeństwa najbardziej zasłużonym jej druhom.

Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP został odznaczony dh Henryk Wrzosek s. Kazimierza

W uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania związku OSP RP dh Jan Jesionowski i dh Józef Kazimierczuk zostali odznaczeni "Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza". Przyznano również Brązowe  medale za zasługi dla pożarnictwa dla dh Magdaleny Kurach córki Piotra i dh Grzegorza Pasek s. Mariana. Dodatkowo zasłużonym dla ligi morskiej i rzecznej złotym medalem został odznaczony Tomasz Wilk, a srebrnym medalem Grzegorz Kuc.

Po uroczystościach oficjalnych rozpoczął się Piknik Strażacki podczas którego z pięknymi koncertami wystąpiły orkiestry dęte z: Ząbek i Sokołowa Podlaskiego. Na zakończenie wystąpili Sokołowscy Bardowie.

Dla uczestników pikniku rozdawana była darmowa grochówka. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na rowerowym torze przeszkód przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.