Nowe parkingi samochodowe i rowerowe w Sokołowie Podlaskim

W dniu 12 lipca starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański podpisali w imieniu Powiatu Sokołowskiego umowę z firmą TECHBUD Jakub Makowiecki na budowę komunikacyjnych ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i chodników na ulicach Stadionowej, Ząbkowskiej i Targowej w Sokołowie Podlaskim.

Ponadto na ulicach Stadionowej i Ząbkowskiej zostanie wykonana przebudowa zjazdów i powstaną zatoki parkingowe, natomiast na ulicy Targowej zostaną wykonane dwa parkingi Park&Ride każdy po pięćdziesiąt miejsc postojowych, perony dla autobusów, zatoka dla busów oraz dwa parkingi Bike&Ride.

Prace zostaną zrealizowane w ramach projektu „Utworzenie centrum przesiadkowego
w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego Powiatu Sokołowskiego” a ich zakończenie zaplanowano jesienią 2019.