Zakończenie posługi pasterskiej Ks. bpa Tadeusza Pikusa w Diecezji Drohiczyńskiej

Starosta Elżbieta Sadowska uczestniczyła we mszy św. dziękczynnej za pasterską posługę w diecezji drohiczyńskiej ks. bpa Tadeusza Pikusa.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni kapłani, siostry i bracia zakonni, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych, katecheci oraz przedstawiciele różnych wspólnot działających na terenie diecezji.

W homilii Ekscelencja wyraził wdzięczność Panu Bogu za powołanie do kapłaństwa i pełnienie służby biskupiej w Kościele. Ze wzruszeniem wspominał spędzony czas w diecezji : „W czasie tej pięcioletniej posługi odkrywałem, że moim domem było każde miejsce w diecezji. Ze wzruszeniem wspominam wszystkie spotkania w parafiach”. Poprosił także o życzliwe przyjęcie nowo mianowanego biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka.

Eucharystia była także okazją do podziękowania bp. Tadeuszowi Pikusowi za pasterską posługę w diecezji drohiczyńskiej. W delegacji samorządowców była obecna starosta Elżbieta Sadowska zaś słowa wdzięczności wygłosił starosta siemiatycki Jan Zalewski.

Zdjęcia: al. Piotr Zdzieborski