XVII Międzynarodowy Obóz Naukowy "Letnia Szkoła Języka Polskiego"

W dniach 8 - 15 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym „Gródek-Dwór” odbywał się obóz letni dla młodzieży z Wilna i Sokołowa Podlaskiego. Organizatorem Międzynarodowego Obozu Naukowego było Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. W obozie wzięła udział 35 osobowa grupa uczestników, w tym uczniowie ze szkół polskich w Wilnie oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie Sokołowie Podlaskim.

Do zajęć z uczestnikami obozu zaproszona była kadra uznanych środowisk naukowych,  między innymi: prof. dr hab. Barbara Falińska - znany językoznawca w kraju oraz nauczyciele z sokołowskich szkół. Odbyły się zajęcia z języka polskiego, historii Polski, literatury oraz cykl zajęć plastycznych i muzycznych prowadzonych przez doświadczonych animatorów.

Podczas uroczystego spotkania integracyjnego uczestnicy obozu z rąk starosty Elżbiety Sadowskiej otrzymali pamiątkowe zestawy gadżetów z logo powiatu. Będą one miłą pamiątką po powrocie do domu, w rodzinne strony. Ważnym elementem programu były wycieczki turystyczno - krajoznawcze, w tym: wyjazd do Warszawy i objazd po powiecie sokołowskim. Zwiedzanie Sokołowa Podlaskiego i Drohiczyna możliwe było dzięki wsparciu Powiatu Sokołowskiego.

Informacja: organizatorzy

zdjęcia: Walenty Walenciej