Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego Edycja 2019

Na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego. Pomimo okresu urlopowego cieszyły się one dużą popularnością. 21 lipca w strzeleckich zmaganiach wzięło udział przeszło 50 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w czterech konkurencjach: pistolet centralnego zapłonu, pistolet sportowy, karabin pneumatyczny i strzelba praktyczna. Wśród startujących zawodników byli również najmłodsi członkowie klubu: uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół CKR w Sokołowie Podlaskim.

Zawody o Puchar Starosty Sokołowskiego mają charakter cykliczny, odbyły się już po raz piąty. W zawodach czynnie uczestniczyła również starosta Elżbieta Sadowska, która jest gorącym zwolennikiem rozwijania pasji strzeleckich wśród mieszkańców Sokołowa Podlaskiego, a także brała udział w szkoleniu strzeleckim oraz przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.

Najlepsi zawodnicy w konkurencjach strzeleckich:

Pistolet centralnego zapłonu:

3.                  Kowalczyk Kamil

4.                  Skorupka Wiesław

5.                  Gorczyca Michał

Zawody prowadzili sędziowie strzelectwa sportowego: Piotr Adamczuk, Artur Pawluk, Józef Osipiak, Edward Gawłowski, Robert Anulewicz, Skóra Patryk, Składanowski Krzysztof.

Piotr Adamczuk