Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg!”- słowa wiersza Adama Asnyka "Do młodych" stały się motywem przewodnim Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020, która odbyła się 2 września w Zespole Szkół Nr 1.

Otwarcia uroczystości dokonała Dyrektor Małgorzata Baranowska. Powitała wszystkich zebranych gości - Jacka Odziemczyka - Przewodniczącego Rady Powiatu, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia młodych ludzi.

W czasie uroczystości uczczono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła pod Ścianą straceń upamiętniającą egzekucję ludności polskiej w listopadzie 1943 roku.

Tradycyjnie jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali: dbać o jej honor, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania  dyrektor ZS Nr 1 wręczyła legitymacje przedstawicielom klas pierwszych. Na zakończenie wystąpił zespół wokalno-muzyczny "Szara Band", a całość uroczystości uświetnili wspaniali recytatorzy oraz profesjonalni konferansjerzy z grupy teatralnej Sposób na teatr.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2019/2020. Mamy nadzieję, że uczniowie – szukając nowych, nieodkrytych dróg" - będą brać aktywny udział w życiu swojej szkoły - w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach -  rozsławiając jej imię na terenie powiatu, województwa, a nawet kraju.

Tekst i zdjęcia: ZS Nr 1