SP ZOZ RM Meditrans zakupi nową karetkę

W poniedziałek, 30 września w Sokołowie Podlaskim wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podpisał umowę na dofinansowanie zakupu karetki i przekazał symboliczny czek na kwotę 400 tysięcy złotych zastępcy dyrektora SP ZOZ RM Meditrans Elwirze Banach. W uroczystości uczestniczyła również kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, starosta Elżbieta Sadowska oraz pracownicy i lekarze medyczni.

Obecnie w sokołowskiej stacji ratownictwa zakontraktowane są dwie karetki - jedna podstawowa i druga specjalistyczna z lekarzem. - Nowo zakupiony ambulans zastąpi ten podstawowy natomiast ten, który jeździł dotychczas zostanie przesunięty jako ambulans rezerwowy.

Cena nowej karetki to wydatek rzędu około pół miliona złotych, dlatego pozyskane 400 tys. zł stanowi niezwykłą pomoc dla szpitali i stacji pogotowia ratunkowego. Brakującą kwotę w przypadku stacji w Sokołowie, Meditrans wyasygnuje z własnych środków.

Nowe karetki, których zakup objęty jest dofinansowaniem mają być to nowoczesne, świetnie wyposażone, tak aby pacjenci mogli bezpiecznie dojechać do SOR-ów, a ratownicy – pracować w komfortowych warunkach.

Tekst i zdjęcia: Karolina Skibniewska, podlasie24.pl