VII Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym już za nami.

Jak dobrze przygotowani są nasi strażacy mogliśmy się przekonać w dniu 1 października w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim, gdzie przeprowadzono VII Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym w ramach Mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zmaganiom strażaków bacznie przyglądali się również ich przełożeni: nadbryg. Bogdan Łasica – mazowiecki komendant wojewódzki  PSP, st.bryg. Tomasz Wilk - komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim, bryg. Sławomir Lipka - zastępca komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim, bryg. Waldemar Rostek - zastępca komendanta miejskiego PSP w Siedlcach, st. bryg. Sławomir  Zaniuk -  komendant powiatowy PSP w Łosicach oraz brygadier Zbigniew Domański – dowódca JRG Węgrów.

W zawodach udział wzięło 39 zawodników w 2 konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód - 100 m z przeszkodami i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

Najlepszym zawodnikom puchary i dyplomy  wręczyli:

nadbryg. Bogdan Łasica – mazowiecki komendant wojewódzki  PSP,

st. bryg. Tomasz Wilk – komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim,

Ryszard Domański – wicestarosta,

Krzysztof Dąbrowski – zastępca burmistrza miasta Sokołów Podlaski,

Prezes OSM Kosów Lacki Andrzej Minarczuk wręczył nagrody ufundowane przez mleczarnię.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

I. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni indywidualnie:

1 miejsce: Sadowski Piotr - KP Przasnysz, czas: 14,80

2 miejsce: Skibiński Sławomir - KP Ciechanów, czas: 15,14

3 miejsce: Stefaniak Jarosław - KP Węgrów, czas: 15,41

II. Pożarniczy tor przeszkód 100 metrów z przeszkodami:

1 miejsce: Skibiński Sławomir - KP Ciechanów, czas: 17,15

2 miejsce: Bierkat Jacek - KM Siedlce, czas: 17,26