XXVII Noc Poetów w Jabłonnie Lackiej

Jesienną listopadową porą w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się XXVII Noc Poetów. Wydarzenie to przyciąga osoby, którym bliska jest poezja i którzy czerpią radość z pisania wierszy. Wszystkich obecnych zachwyciła atmosfera miejsca stworzona przez wymowną dekorację, oświetlenie. Gości powitał prowadzący Noc Poetów Lech Zakrzewski, który przedstawił program wieczoru i uświetnił czas swoimi występami muzycznymi.

Na początku odbył się Konkurs „Jednego Wiersza”, w którym zaprezentowało się 31 uczestników. Listopad to również obchody Narodowego Święta Niepodległości, a więc nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej.

W trakcie obrad komisji konkursowej Zespół „Chłopcy z Bandu” prowadzony przez Łukasza Kraujutowicza zagrał recital, tym samym umilając czas oczekiwania na wyniki.

Po wysłuchaniu konkursowych wierszy w czterech kategoriach komisja w składzie: Halina Litwiniak – przewodnicząca, Wanda Michalczuk oraz Sławomir Hardej ogłosiła następujący werdykt:

Kategoria: Uczniowie ( kl. I- III )

I – Mateusz Jurczak
II - Zuzanna Kosowska
III – Maria Stasiuk oraz Franciszek Kępka

- Gabriela Wyszomirska
- Adela Kępka
- Martyna Jastrzębska
- Maja Zawadzka
- Ola Malon

Kategoria: Uczniowie ( kl. IV – VIII )

I - Marchel Dominika

- Piotr Krzemieniowski
- Ryszard Chaciński
- Wiesława Kwiek

Zarówno laureaci jak i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski wręczone przez wójta gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka i członka Jury Sławomira Hardeja.