X Bieg Niepodległości w Sokołowie Podlaskim

Już od 10 lat częścią obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w Sokołowie Podlaskim jest Bieg Niepodległości. W tym roku X jubileuszowa edycja tej imprezy po raz pierwszy odbyła się na terenie Parku Przemysłowego przy ulicy Fabrycznej.

Podczas imprezy odbyło się 7 biegów na różnych dystansach i skierowanych do różnych kategorii wiekowych uczestników. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 370 m, dzieci z klas 1-2 szkół podstawowych mieli do przebiegnięcia dystans ok. 430 m, dzieci klas 3-4 biegły na dystansie ok. 715 m, klasy 5-6 miały do przebiegnięcia 900 m, a najstarsze dzieci z klas 7-8 ok. 1550m.

W biegu 4 na trasie spotkała się młodzież szkół średnich, gdzie dziewczęta biegły jedno okrążenie o długości 1550, a chłopcy rywalizowali na podwójnym dystansie czyli 3100 m.

Ostatnia kategoria „Open” zgromadziła na starcie wszystkich, którzy pragnęli wziąć udział w rywalizacji. W kategorii kobiet trzeba było przebiec 3100 m, a mężczyźni rywalizowali w biegu 4650 m.

Pomiędzy poszczególnymi biegami miały miejsce dekoracje zwycięzców, podczas których wręczano pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Po uhonorowaniu zwycięzców odbyła się loteria z nagrodami rzeczowymi dla wszystkich uczestników zakończonych biegów, w której nagrody ufundował między innymi Powiat Sokołowski. Wyróżniono także najmłodszego i najstarszego uczestnika biegów Wiktorię Flażyńską – 10.2018 r. oraz Witolda Wyszomirskiego – 09.1954 r. Nagrodą specjalną Dyrektora OSIR uhonorowany został Włodzimierz Dec.

Na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekał również gorący posiłek regeneracyjny. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał zespół ratowników medycznych OSP „Cukrownia”. Ponadto we wszystkich biegach uczestników pilotowani strażacy z OSP Jabłonna Lacka.

Pomimo niesprzyjającej pogody impreza miała bardzo dobrą frekwencję. Wystartowało w niej łącznie 459 osób z czego 196 stanowiły kobiety, a 263 mężczyźni.

Podium w poszczególnych kategoriach X Biegu Niepodległości w Sokołowie Podlaskim dnia 11 listopada zdobyli:

OPEN MĘŻCZYŹNI:

I miejsce - Domański Piotr, II miejsce - Sidorzak Marcin, III miejsce - Kur Adrian.

OPEN KOBIETY:

I miejsce - Prokopczuk Beata, II - miejsce Dolińska Aneta, III miejsce - Kołtun Anna.

SZKOŁY ŚREDNIE CHŁOPCY:

I miejsce -Tymiński Piotr, II miejsce - Woźniak Jakub, III miejsce - Worku Memre Jakub

SZKOŁY ŚREDNIE DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Jurczak Marta, II miejsce - Wicenciak Katarzyna, III miejsce – Pasek Ewa

KLASY 7-8 CHŁOPCY:

I miejsce – Norberczuk Paweł, II miejsce – Rytel Kuc Paweł, III miejsce – Goworek Kamil

KLASY 7-8 DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Kucharek Ewa, II miejsce – Kobylińska Wiktoria, III miejsce – Gromek Aleksandra

KLASY 5-6 CHŁOPCY:

I miejsce – Dąbrowski Michał, II miejsce – Mykytyn Vladyslaw, III miejsce – Bielecki Szymon.

KLASY 5-6 DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Matusik Małgorzata, II miejsce – Sawicka Gabriela, III miejsce -  Zdzichowska Patrycja.

KLASY 3-4 CHŁOPCY:

I miejsce – Błachnio Antoni, II miejsce – Dąbrowski Dawid, III miejsce – Karpinski Maciej.

KLASY 3-4 DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Pankiewicz Maja, II miejsce – Onyśk Matylda, III miejsce – Moczulska Olga.

KLASY 1-2 CHŁOPCY:

I miejsce – Leśko Marcin, II miejsce – Blachnio Stanisław, III miejsce – Ołtarzewski Aleksander.

KLASY 1-2 DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Badowska Kaja, II miejsce – Moczulska Sara, III miejsce - Kalinowska Maja.

PRZEDSZKOLE I MŁODSI CHŁOPCY:

I miejsce – Kalinowski Miłosz, II miejsce – Mieczkowski Wojciech, III miejsce – Karpiński Tomasz.

PRZEDSZKOLE I MŁODSI DZIEWCZYNKI:

I miejsce – Dobrowolska Wiktoria, II miejsce – Wołosz Kornelia, III miejsce – Salach Wiktoria.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom X jubileuszowego Biegu Niepodległości w imieniu Powiatu Sokołowskiego  serdecznie gratulujemy.