Nowe urządzenia IBlow dla sokołowskiej policji

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to większa skuteczność w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Sokołowscy policjanci prowadzą szereg akcji kontrolno-prewencyjnych, mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu sokołowskiego. Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymała dwa nowe urządzenia IBlow do badania stanu trzeźwości kierujących.

Podczas działań mundurowi rocznie poddają badaniu stanu trzeźwości dziesiątki tysięcy kierujących, aby uniemożliwić nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę.

Podczas prowadzonych akcji takich jak: ,,Trzeźwość w przewozie osób” ,,Stop trzeźwość”, ,,Alkohol i Narkotyki”, ale również w trakcie codziennych służb jest rocznie poddawanych badaniu stanu trzeźwości przez mundurowych ok. 30 tysięcy kierowców. Dzięki tym działaniom nietrzeźwych kierowców z roku na rok jest coraz mniej.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego działania sokołowskich policjantów będą bardziej efektywne. Oficjalnego wręczenia urządzeń dokonała Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Tekst i zdjęcia: asp. Jakub Więsak, KPP w Sokołowie Podlaskim