Sokołowska mundurówka z wizytą w Szczytnie

5 grudnia, dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaski i Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uczniowie klas o profilu policyjnym mieli możliwość odwiedzić Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

WSPol jest najbardziej prestiżową policyjną uczelnią wyższą w Polsce i jedyną, w której policjanci mogą zdobyć stopień oficerski. Na co dzień swoje kwalifikacje podnosi  w niej ok. 1400 słuchaczy. Podczas wizyty młodzież poznała zasady rekrutacji na studia resortowe oraz cywilne na w/w uczelni.

Uczniowie zobaczyli m. in.  nowoczesną i świetnie wyposażoną bibliotekę  oraz Izbę Pamięci Polskiej Policji. Mieli okazję obejrzeć sale i pracownie, w których policjanci podnoszą swoje umiejętności. Instruktor strzelectwa oprowadził gości po profesjonalnej strzelnicy, z pasją opowiadał o programie szkolenia strzeleckiego oraz rodzajach broni będącej na wyposażeniu szkoły. Zwieńczeniem wizyty był obiad w uczelnianej stołówce, z której na co dzień korzystają policjanci oraz wykładowcy.

Wizyta była bardzo ciekawa, uczniowie wykazywali duże zainteresowanie kierunkami studiów, zadawali  pytania dotyczące rekrutacji. Kilkoro z nich stwierdziło, że pobyt w WSPol utwierdził ich w przekonaniu, że swoją przyszłość zawodową zwiążą ze służbą w  policji. Na chwilę obecną,  już 18 absolwentów klas mundurowych w ZS Nr 1  wstąpiło w szeregi policji, z czego trzynaścioro pełni służbą w KPP Sokołów Podlaski