Świąteczne Spotkanie Samorządowe 2019

Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie" (Matka Teresa z Kalkuty). Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła samorządowemu spotkaniu wigilijnemu, którego gospodarzami byli starosta Elżbieta Sadowska i przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.

Uroczystość odbyła się 17 grudnia w Hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokołowski. Dla naszych zacnych Gości mieli zaszczyt wystąpić uczniowie: Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie. Zespół muzyczny Preludium przygotował kolędę "Skrzypi wóz", uczennica z Zespołu Szkół Specjalnych - kolędę "Wigilijna noc" oraz piosenkę "Wilijna pastorałka", grupa teatralna Sposób na teatr zaprezentowała kolędę "Gore gwiazda Jezusowi" oraz pantomimę "Dar", zespół wokalno-muzyczny Szara Band - pastorałkę "Mario, czy ty wiesz" i piosenkę "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi". Przepiękne dekoracje, które były dziełem dyrektor Małgorzaty Baranowskiej  oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1, stworzyły wyjątkowy i niezapomniany klimat dla występów dzieci i młodzieży. Ich artyzm wzruszył przybyłych gości, jednocześnie wprowadzając w świąteczny nastrój bożonarodzeniowy.

Gospodarze uroczystości Elżbieta Sadowska i Jacek Oddziemczuk powitali przybyłych gości, a wśród nich ks. biskupa dr Piotra Sawczuka, senatora Waldemara Kraskę, posła Macieja Górskiego, wicewojewodę Sylwestra Dąbrowskiego, księży, samorządowców, prezesów i członków stowarzyszeń, kierowników instytucji i jednostek organizacyjnych, prezesów oraz dyrektorów i właścicieli zakładów pracy oraz pracowników jednostek organizacyjnych.

Zgromadzonym złożyli życzenia życząc, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosły ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2020 Rok, aby radość i pokój betlejemskiej nocy przenikała serca wszystkich.

Do życzeń dołączyli się także: Biskup Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Piotr Sawczuk, senator Waldemar Kraska, poseł Maciej Górski oraz wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Po poświęceniu opłatka przez ks. prałata Andrzeja Krupę wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu przygotowanego przez grupę hotelarzy z Zespołu Szkół Nr 1.

Zapewne dla wszystkich zgromadzonych to spotkanie było niezapomnianą chwilą, która  u progu Świąt Bożego Narodzenia pozwoliła na moment zatrzymać się i zobaczyć świat przepełniony miłością i radością, ludzi oczekujących na przyjście Syna Bożego.