Powiat pozyskał dodatkowe środki na dofinansowanie dla PKS „Sokołów” S.A.

W dniu 1 lipca w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach starosta  Elżbieta Sadowska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim podpisali umowę pomiędzy Powiatem Sokołowskim, a Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Mazowieckiego, na dopłatę do realizacji zdań własnych w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2020 r.

W maju tego roku Powiat złożył wniosek o dofinansowanie i na podstawie ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, skutecznie pozyskał wnioskowane środki. Z ramienia Wojewody Mazowieckiego umowę podpisał wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dzięki pozyskanemu przez Powiat dofinansowaniu, dopłatą objętych zostanie łącznie  8 linii komunikacyjnych:

1. Sokołów Podlaski – Jabłonna Lacka – Wieska – Tończa,

2. Sokołów Podlaski – Skrzeszew – Frankopol,

3. Sokołów Podlaski – Skibniew – Kosów Lacki – Żochy,

4. Sokołów Podlaski – Sterdyń – Ceranów – Przewóz Nurski

5. Sokołów Podlaski – Skibniew – Kosów Lacki – Wólka Okrąglik – Bojary,

6. Sokołów Podlaski – Czerwonka – Węże – Rozbity Kamień – Księżopole Budki,

7. Sokołów Podlaski – Rogów – Skrzeszew – Rudniki,

8. Sokołów Podlaski – Bielany – Kowiesy.

Maksymalna kwota dopłaty może wynieść ponad 1 mln 236 tys. zł.

Pozyskane środki  pozwolą na utrzymanie linii autobusowych i zapewnienie mieszkańcom z terenu powiatu sokołowskiego, którzy nie posiadają własnego środka transportu możliwość skorzystania z komunikacji publicznej na wyżej wymienionych trasach.