Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego - edycja 2020

Klub Strzelectwa Sportowego „Sokół” zorganizował VI edycję Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Sokołowskiego. Zawody odbyły się 19 lipca br. na strzelnicy KSS „SOKÓŁ” przy ulicy Lipowej 84. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców z terenu powiatu sokołowskiego. W czterech konkurencjach rywalizowało łącznie 69 zawodników.

Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy ufundowała starosta Elżbieta Sadowska, która bardzo wspiera rozwój strzelectwa sportowego w naszym mieście.

Dzięki wsparciu starosty oraz zaangażowaniu dyrektorów, we wszystkich szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu sokołowskiego prowadzone są zajęcia strzelectwa sportowego. Ukoronowaniem tej pracy było zajęcie 5 miejsca w Polsce drużynowo chłopców w konkurencji karabin sportowy na Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich  2019 w Bydgoszczy. Niestety w tym roku ze względu na COVID-19 nie odbyły się eliminacje do ogólnopolskich finałów „Srebrnych Muszkietów 2020”.

Członkowie klubu strzeleckiego pochodzą nie tylko z Sokołowa Podlaskiego oraz powiatu sokołowskiego lecz także z Warszawy, Białegostoku, Siedlec, Wołomina i innych miast. Klub liczy obecnie ponad 350 czynnych członków, z czego dużą część stanowi młodzież szkolna.  Dwa razy do roku organizowane są zawody strzeleckie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Sokołowskiego. W tym roku zaplanowano:

14.10.2020 r. – Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego.

11.11.2020 r. – Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego z okazji Dnia Niepodległości.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach strzeleckich:

Pistolet centralnego zapłonu:

3. Kucharek Przemysław
  4. Borawski Krzysztof
  5. Rawa Mariusz

Zawody prowadzili sędziowie strzelectwa sportowego: Piotr Adamczuk, Adam Elbich, Robert Anulewicz , Edward Gawłowski, Józef Osipiak, Patryk Skóra, Wojciech Miłkowski.