Dla potomnych

5 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyła się podniosła uroczystość przekazania sztandaru AK i dokumentacji historycznej.

Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Sokołów Podlaski reprezentował Prezes Związku podporucznik Stanisław Jagiełło oraz Członek Zarządu Marian Pietrzak. Sztandar AK panowie przekazali do rąk dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim Małgorzaty Baranowskiej, która z pietyzmem przekazała sztandar na ręce młodzieży szkolnej. Dokumentację historyczną otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezes  Stanisław Jagiełło wspominając własne przeżycia oraz przedstawiciele władz samorządowych. Z  ramienia Powiatu wicestarosta Marta Sosnowska podziękowała przedstawicielom miejscowego Koła AK w Sokołowie Podlaskim, że wybrali szkołę prowadzoną przez Powiat. Wicestarosta podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie, będzie niezapomnianą lekcją historii dla młodzieży, szczególnie w obecnym zagonionym świecie jak również, że jest to dla nas wszystkich wielka wartość dodana, a pamięć o ludziach którzy tworzyli historię była wiecznie żywa.