Z tradycją za pan brat

Już po raz XVI w Niedzielę Palmową przy współudziale Starostwa Powiatowego odbył się Jarmark Wielkanocny. Można było na nim nabyć tradycyjne specjały, bez których nie wyobrażamy sobie wielkanocnego stołu, czyli: babki, placki drożdżowe, mazurki, keksy, pascha, ciasta, sękacze, baranki i zajączki z ciasta, domowe pasztety i wędliny, przetwory,  nalewki, piwo kozicowe, a także produkty z miodu pszczelego.

Nie zabrakło też wyrobów rękodzielniczych: pisanek wykonanych różnymi metodami, palm wielkanocnych, baranków, zajączków, dekoracji, stroików świątecznych, koszyczków na  święconkę i innych stoisk wystawienniczych. Podczas jarmarku odbył się Konkurs Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych do którego zgłosiło się 28 uczestniczek ze swoimi przepysznymi słodkimi pracami konkursowymi. Tradycyjnie jak przystało na nasz region przeważały mazurki, babki, paschy i serniki. Te kulinarne rękodzieła oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Sudnik z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, Marianna Kobylińska ze  Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, Wanda Wierzchowska i Roma Orłowska z Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego, oraz Beata Tomczuk pasjonatka  wypieków. Po burzliwej naradzie jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Wandzie Oksięciuk z Hołowienek za mazurek z czarną porzeczką, drugie miejsce Zofii Kalinowskiej za mazurek porzeczkowo-kajmakowy oraz trzecie Mariannie Kuźma za sernik z musem malinowym. Laureatki otrzymały nagrody pieniężne i rzeczowe.

Oferowane przez wystawców ozdoby świąteczne i produkty regionalne sprostały dużym wymaganiom odwiedzających.