Narodowe Święto

Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Tradycyjnie tegoroczne uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się koncelebrowaną Mszą świętą w kościele konkatedralnymw intencji Ojczyzny. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego włączyli się w uroczyste obchody narodowego święta.  Po Eucharystii odbył się przemarsz ulicami Sokołowa w rytm podawany przez Orkiestrę Dętą OSP. Poczty sztandarowe, delegacje instytucji, organizacji, zakładów pracy oraz szkół złożyły kwiaty pod pomnikami: Żołnierzy Armii Krajowej, Księdza Stanisława Brzóski i Czynu Niepodległościowego, składając hołd poległym bohaterom. Wśród nich nie zabrakło delegacji  Zarządu Powiatu Sokołowskiego, Radnych Powiatowych oraz szkół prowadzonych przez Powiat Sokołowski. Święto przypomina  wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Dostarcza też wiele wzorów do naśladowania, daje przykłady zachowań patriotycznych.