Powodzenia maturzyści!

28 kwietnia pożegnaliśmy absolwentów naszych szkół ponadgimnazjalnych. Dziś rozpoczęły się  matury, tradycyjnie egzaminem pisemnym z języka polskiego. W dalszej kolejności będzie sprawdzana wiedza z matematyki, języka obcego i wybranego przedmiotu dodatkowego. Następnie przyjdzie pora na egzaminy ustne. Matura potrwa niemal cały miesiąc - od 4 do 27 maja.

Na terenie powiatu sokołowskiego w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat ( tj. Zespole Szkół Nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącym) maturę zdawać będzie 354 tegorocznych absolwentów. Po raz kolejny przystąpią do matury także osoby, które w poprzednich latach nie zdały jednego lub kilku przedmiotów, oraz takie, które chcą poprawić ubiegłoroczne wyniki, by dostać się na wybrane studia.

Wszystkim maturzystom życzymy, by egzamin maturalny okazał się udanym startem w dorosłe życie. Życzymy lekkiego pióra, jasnego umysłu, wiele optymizmu i wiary we własne siły oraz trafienia w wymarzone tematy. Powodzenia na maturach!